آشنایی با دستور print در پایتون – قسمت سوم

سلام دوستان من در این قسمت سعی دارم شما را با دستور جذاب و پرکاربرد print آشنا کنم.

اول از همه بریم سراغ اینکه دستور print به چه معناست؟؟؟

دستور print مواقعی به کار می رود که ما می خواهیم بر روی صفحه نوشته یا عددی یا به هر حال هرچیز دیگری را به نمایش بیاوریم.

برای اینکار کافی است که IDLE ، IDE و یا ویرایشگر متن خود را اجرا کنید و تنها کاری که لازم است این است print را به حروف کوچک بنویسید و جلوی آن دو پرانتز به این شکل بگذارید.

print()

خب حال در دخل پرانتز ما می توانیم متن خود را بنویسیم برای نوشتن متن کافی است دو دبل کت (Double coat) و یا دو سینگل کت (Single coat) بگذارید که معلوم شود این یک عبارت و یا کاراکتر است یا به اختصار String است درحال حاضر نمی خواهم دررابطه با String صحبت کنم چون خودش یک مبحث جدا است.

شما باید به این شکل کدتان را بنویسید.

print(“Hello World!”)

اگر شما در IDE یا ویرایشگر متن کدهایتان را می نویسید برای یادگیری اجرای آن کافی است با یک سرچ در گوگل جواب سوال خود را بیابید اگر هم نه در قسمت نظرات سوال خود را مطرح کنید من سعی می کنم در اولین فرصت جواب شما را بدهم.

خب برگردیم سر اصل ماجرا اگر شما می خواهید یک عدد را بنویسید دیگر نیازی نیست که دبل کت (Double coat) و یا سینگل کت (Single coat) بگذارید کافی است فقط عدد را وارد کنید و آن را اجرا کنید.

خب دوستان این هم از این در این قسمت سعی کردم به آشنایی با دستور print بپردازم امیدوارم که از این مطلب استفاده مفید کرده بوده باشید.

اگر باز هم سوال بود در قسمت نظرات آن را مطرح کنید.

لایک و کامنت و فالو فراموش نشود!!!

نویسنده مطلب: Nariman Abouhaji

منبع مطلب

به فکر سرمایه‌گذاری هستی؟

با هر سطحی از دانش در سریع‌ترین زمان با آموزش گام به گام، سرمایه گذاری را تجربه کن. همین الان میتونی با لینک زیر ثبت نام کنی و ۱۰ درصد تخفیف در کارمزد معاملاتی داشته باشی

ثبت نام و دریافت جایزه
ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.