آموزش برنامه نویسی صفر تا صد

آموزش برنامه نویسی صفر تا صد
آموزش برنامه نویسی صفر تا صد

برنامه نویسی یکی از مشاغل برتر در بازار فعلی است که هر روز در حال رشد است. این نشان از اهمیت آموزش برنامه نویسی صفر تا صد می باشد. داشتن برنامه نویس در شرکت های مختلف امری مهم است و اگر توجه کنید بزرگترین شرکتهای جهان (فیس بوک ، توییتر ، آمازون و غیره) به برنامه نویسی گره خورده اند ، اهمیت آن را بهتر درک خواهید کرد. در این مقاله سعی خواهیم کرد توضیحاتی پیرامون آموزش برنامه نویسی صفر تا صد برای شما بیان کنیم.

برنامه نویسی به عنوان فرآیندی برای توسعه و اجرای مجموعه ای از دستورالعمل ها به رایانه تعریف می شود ، بنابراین وظیفه خاصی را انجام می دهد. درسته؟

6 کار برنامه نویس

مانند انگلیسی که قوانین دستور زبان خاص خود را دارد ، زبان های برنامه نویسی نیز این قوانین را دارند. در اینجا اساسی ترین عناصر برای هر زبان برنامه نویسی وجود دارد:

محیط برنامه نویسی

کلید واژه ها

حلقه ها

اگر شرایط دیگری وجود دارد

کارکرد

عملیات ورودی / خروجی

اپراتورهای منطقی و حسابی

متغیرها

انواع داده ها

در اینجا آموزش برنامه نویسی صفر تا صد بیان شده است:

چه زبان برنامه نویسی را باید یاد بگیرم

چه عملکردی است

متغیر در برنامه نویسی

کلاس در برنامه نویسی چیست

آرایه چگونه کار می کند

چه روشي در برنامه نويسي وجود دارد

نحوه ایجاد زبانهای برنامه نویسی

چه زبان برنامه نویسی را باید یاد بگیرم؟

همه اینها بستگی به این دارد که در چه رشته ای می خواهید متخصص شوید. زمینه های زیادی وجود دارد ، از جمله:

برای شما

برنامه نویسی موبایل

برنامه نویسی وب

تحلیل داده ها

پردازش ابری

مدیریت پایگاه داده

و موارد دیگر

اگر اهل برنامه نویسی موبایل هستید ، گزینه های دیگری بیش از چند گزینه برای شما وجود دارد. React Native یک چارچوب جاوا اسکریپت است که به طور همزمان در iOS و Android نصب و کار می کند. در برنامه نویسی صفر تا صد، یادگیری آن برای مبتدیان نیز واقعاً توصیه می شود.

برنامه نویسی صفر تا صد وب نیز در بین توسعه دهندگان بسیار محبوب است. رایج ترین زبانهایی که برای توسعه وب استفاده می شوند HTML ، CSS ، Java ، JavaScript ، Python ، SQL و PHP هستند. اساساً ، ساختار وب سایت HTML است که ساختار وب سایت را می سازد. بعدی CSS است ، که وب سایت را زیبا می کند با استفاده از سبک احساس طراح در ابتدا می خواهد. و آخر اینکه ، جاوا اسکریپت برای تعاملی تر کردن آن ارائه می شود. آموزش برنامه نویسی صفر تا صد تمام کلیک های دکمه ، لغزنده ها و سایر کارهای شگفت انگیز از طریق JavaScript انجام می شود. بعدی به پایان می رسد که از طریق فن آوری های back-end مانند جاوا ، Ruby یا موارد دیگر انجام می شود.

برنامه نویسی صفر تا صد
برنامه نویسی صفر تا صد

عملکرد برنامه نویسی چیست؟

در برنامه نویسی ، یک تابع بخشی به نام برنامه است که وظیفه بسیار خاصی را انجام می دهد. این بدان معنی است که معمولاً تابعی نوعی رویه یا روال است. همانطور که خواهید دید ، برخی از زبانها بین تابعی که مقدار را برمی گرداند و روشی که برخی عملیات را انجام می دهد ، تمایز قائل می شوند – اما هرگز مقداری را بر نمی گردانند.

به طور خلاصه ، یک تابع مجموعه ای از عبارات است که وظیفه ای را که ما به آن محول می کنیم ، انجام می دهد.

متغیر در برنامه نویسی چیست

از متغیرهای برنامه نویسی صفر تا صد برای ذخیره اطلاعات استفاده می شود تا بعداً به آنها ارجاع شود و دستکاری شود. آنها همچنین روشی برای برچسب گذاری داده ها با نام بسیار توصیفی ارائه می دهند. به این ترتیب ، برنامه های ما توسط خواننده – و خود ما قابل درک تر هستند.

متغیر را به عنوان ظرفی در نظر بگیرید که تمام اطلاعاتی که می خواهیم ذخیره کنیم در آن قرار دارد. بنابراین اساساً ، هدف واقعی یک متغیر ذخیره اطلاعات در حافظه و برچسب گذاری آنها برای استفاده های بعدی است.

آموزش برنامه نویسی
آموزش برنامه نویسی

زبان های برنامه نویسی چگونه ایجاد می شوند

در ادامه مقاله آموزش برنامه نویسی صفر تا صد به چگونگی ایجاد زبان های برنامه نویسی صفر تا صد رسیدیدم. اولین زبانهای برنامه نویسی قابل خواندن توسط انسان (اسمبلی) به روشی ساده تر ساخته شدند: آنها فقط به کلماتی که یک انسان نوشت ، نگاه کردند و آنها را به دستورالعمل های ماشین تبدیل کردند. این نوع منطق به اندازه کافی ساده است که می تواند توسط یک انسان مستقیماً به زبان ماشین ، با کارتهای پنچر یا هر چیز دیگری رمزگذاری شود.

هنگامی که آنها مونتاژ کار کردند ، ساختن زبانهای انتزاعی دشوار نبود و این زبانهای انتزاعی (مانند C) قدرت آتش کافی را برای تجزیه خودسرانه زبانهای رسمی پیچیده فراهم می کردند. تقریباً همه زبانهای اصلی برنامه نویسی صفر تا صد امروزه در اصل با زبان C یا C ++ نوشته شده اند و بعضی از آنها (اما تقریباً هیچ جا) سرانجام به یک کامپایلر میزبان خود مهاجرت می کنند ، جایی که این زبان برای تجزیه و تحلیل خود استفاده می شود. شما هنوز هم معمولاً چند بیت C دارید تا زبان کافی را روی سیستم عامل های جدید بوت استرپ کنید تا بتواند خودش را شروع کند.

زبانهایی که انتزاع زیادی را ارائه می دهند اکنون برای تجزیه زبانهای بشر مورد استفاده قرار می گیرند. این همه چیز در مورد ایجاد لایه های انتزاع در بالای دستگاه است ، بنابراین شما مجبور نیستید به طور هم زمان در مورد همه پیچیدگی ها فکر کنید.

حتی اگر شما یک زبان برنامه نویسی نمی نویسید ، بخش بزرگی از برنامه نویسی تقسیم مشکلات به قسمت های کوچکتر است و سپس ایجاد یک رابط تمیز که همه آنها را گرد هم می آورد ، بنابراین می توانید بدون فکر کردن در مورد چگونگی هر قسمت ، از آنها در سطح بالا استفاده کنید. آثار. از این نظر ، نوشتن یک زبان برنامه نویسی دقیقاً مانند هر کار برنامه نویسی دیگری است که ممکن است امتحان کنید.

ما سعی کردیم توضیحاتی درباره آموزش برنامه نویسی صفر تا صد بیان کنیم. اگر چیزی برای اضافه کردن دارید ، لطفا با بیانش در بخش نظرات این مقاله را پر بار تر کنید تا دیگران هم استفاده کنند.

نویسنده مطلب: مهران رضایی

منبع مطلب

به فکر سرمایه‌گذاری هستی؟

با هر سطحی از دانش در سریع‌ترین زمان با آموزش گام به گام، سرمایه گذاری را تجربه کن. همین الان میتونی با لینک زیر ثبت نام کنی و ۱۰ درصد تخفیف در کارمزد معاملاتی داشته باشی

ثبت نام و دریافت جایزه
ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.