اصلاح کد ( 2 ) – کد های تکراری

کد های تکراری – DUPLICATED CODE

اگر ساختارهاي كد يكساني را در مكان هاي مختلف برنامه دیدید ، مطمئن باشید اگه راهی پیدا کنید که اونا رو با هم یکی کنید ، برنامه شما خیلی بهتر کار خواهد کرد . تكراري بودن در اینجا به این معنیه که هر بار که این کد های تكراري را می خوانید ، باید مواظب باشید و ببینید که چه تغییری کرده و وقتی ميخوايد یکی از اونا رو تغییر بدید، باید همه نسخه های دیگه رو هم پیدا کنید و تغییر بدید.

Extract Function
Extract Function

ساده ترین حالت کد تکراری ،عبارت یکسان در دو متد از یک کلاسه. برای رفع اون تنها کاری که باید انجام بدید استخراج تابع (Extract Function) است، حالا کافیه متد جدید رو از هر دو مکان فراخوانی کنید.

Slide Statements
Slide Statements

اگر کد تکراری دارید اما کاملاً شبیه بهم نیست ، باید ببینید که آیا می توانید از جداسازي عبارات (Slide Statements) برای مرتب سازي کد استفاده کنید ، اینطوری موارد مشابه در کنار هم قرار ميگيرن و میشه راحت تر اونا رو استخراج کرد .

Pull Up Method
Pull Up Method

اگر كد هاي تکراری در زیر کلاسهای یک کلاس پایه قرار دارند ( وراثت ) می توانید از بالا بردن متد (Pull Up Method) استفاده كنيد تا از فراخواني يكي در داخل ديگري جلوگیری كنيد.

قبلی : اصلاح کد ( 1 ) – نام های مبهم

نویسنده مطلب: مرتضي درزي

منبع مطلب

به فکر سرمایه‌گذاری هستی؟

با هر سطحی از دانش در سریع‌ترین زمان با آموزش گام به گام، سرمایه گذاری را تجربه کن. همین الان میتونی با لینک زیر ثبت نام کنی و ۱۰ درصد تخفیف در کارمزد معاملاتی داشته باشی

ثبت نام و دریافت جایزه
ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.