اگر اینطوری هستی … #کامپیوتر_نخون

این یک مطلب کوتاه است. در مورد کارزاری که به تازگی راه افتاده. یعنی راهش انداختیم! کارزاری به اسم «کامپیوتر نخون!». اما این کارزار چیست؟! در این مطلب خیلی خلاصه توضیح میدم که چرا و چطور این ایده به ذهن چند نفرمون رسید.

چند شب پیش، یکی از دوستان ایده‌ای رو مطرح کرد «بیاید یه تست طراحی کنیم که اگر شخص ازش عبور کرد، بفهمه مناسب رشته کامپیوتره و اگر نه؛ بره دنبال یه رشته دیگه». ولی این امکان وجود نداره. چرا؟

پاسخ ساده است، انتخاب رشته بخش بزرگیش به دست کلاهبرداران پست مدرن (همونایی که شما میگید مشاور کنکور) انتخاب میشه و اونها به فکر پولن! و به این فکر که «حتما» دانش‌آموز رو بشونن روی صندلی دانشگاه (تا به خیال خودشون درآمدشون حلال باشه!)

ولی، میشه کمی «ذهنیت نسبت به رشته» رو تغییر داد. از این رو، ما تصمیم گرفتیم هشتگ #کامپیوتر_نخون رو راه بندازیم! و یک سری ویژگی مشترکی که اکثر «آدمهای اشتباهی» دارند رو بشماریم. به این شکل شاید اونها بتونن راه بهتری برای زندگی پیدا کنن. مثلا یک لیست خیلی خلاصه از کسانی که شامل این هشتگ میشن :

  • صرفا گیمرها
  • تعمیرکاران کامپیوتر و تعویض‌کاران
  • کسایی که به دنبال انجام کار هنری با کامپیوتر هستند
  • کسانی که به دنبال «منشی گری» هستند
  • و …

حالا موارد بسیار بی‌شماری وجود دارند که در اون هشتگ بررسی کردیم. امیدوارم شما هم به این هشتگ بپویندید و نظراتتون در مورد رشته کامپیوتر و «چرا نباید کامپیوتر بخونیم؟» رو مطرح کنید.

نویسنده مطلب: محمدرضا حقیری | Muhammadreza Haghiri

منبع مطلب

به فکر سرمایه‌گذاری هستی؟

با هر سطحی از دانش در سریع‌ترین زمان با آموزش گام به گام، سرمایه گذاری را تجربه کن. همین الان میتونی با لینک زیر ثبت نام کنی و ۱۰ درصد تخفیف در کارمزد معاملاتی داشته باشی

ثبت نام و دریافت جایزه
ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.