بهترین شغل ها برای زندگی در کانادا

۱۰ رشته با بازار کار فوق العاده در کانادا

پزشکی در کانادا
پزشکی در کانادا

نزدیک به 5 سال هست که در کانادا زندگی میکنم و دوستانم در ایران مرتب درباره بهترین شغل که پر درآمد باشند و بتوان با کوتاه ترین زمان تحصیل به اونها دست یافت چیه؟ مطلبی در این باره پیدا کردم که امیدوارم مورد توجه مخاطبان ویرگول قرار بگیره.

کانادا از کشورهای پرطرفدار برای تحصیل در مقاطع مختلف است. کانادا با در نظر گرفتن برنامه های مهاجرتی پس از تحصیل مانند برنامه اقامت پس از تحصیل(PGWP)، دانشجویان بسیاری را از سراسر جهان به خود جذب می کند. علاوه بر این، برنامه هایی مانند برنامه ورود سریع یا Express Entry، کانادا را به مقصدی جذاب برای دانشجویان تبدیل کرده است. در این مطلب سعی داریم به معرفی ۱۰ رشته که در کانادا برای دانشجویان بین المللی شرایط بازار کار بهتری دارند بپردازیم.

۱٫ رشته MBA

ام بی ای در کانادا
ام بی ای در کانادا

MBA همواره یکی از بهترین دوره ها برای ادامه تحصیل در خارج از کشور بوده است. اکثر فارغ التحصیلان MBA دارای چشم اندازی عالی برای تصاحب مشاغل رده بالا در سطوح بین المللی می باشند.

برای فارغ التحصیلان MBA که در حوزه داده های بزرگ(Big Data) یا تجزیه و تحلیل تخصص دارند، به علت افزایش دیجیتالی شدن، اتوماسیون، و رونق داده های بزرگ، در بازار کار تقاضای زیادی وجود دارد. مدرک MBA فرصت های شغلی گسترده ای را برای شما فراهم می آورد. خواندن MBA شبکه های متنوع کسب و کار، مهارت های جدید، دانش و نمایی کلی از دنیای تجارت را پیش روی شما قرار خواهد داد. تقریبا 40 درصد از مدیران شرکت ها در رشته MBA تحصیل کرده اند. مدرک MBA در طی 5 دهه گذشته از برنامه های تحصیلی پرطرفدار در کانادا بوده است.

۲٫ علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات (Computer Science & IT)

فارغ التحصیلان مهندسی کامپیوتر، نرم افزار و IT همواره در بازار کار جهانی و از جمله در کانادا از وضعیت خوبی برخوردار بوده اند. مدیریت پروژه های IT و مهندسی نرم افزار در سال ۲۰۱۸، همواره در میان ۱۰ شغل پرطرفدار کانادا بوده اند. و تقاضای بازار کار در این رشته ها بسیار بالا بوده است. از مشاغل این حوزه که بازار کار خوبی در کانادا دارند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مشاوران و تحلیلگران سیستم های اطلاعاتی
 • تحلیل گران پایگاه داده و مدیران داده
 • مهندسان نرم افزار و طراحان
 • برنامه نویسان کامپیوتر و توسعه دهندگان
 • طراحان وب و توسعه دهندگان
 • متخصصان امنیت سایبری

صنایع فناوری کانادا ۴۸۸،۰۰۰ متخصص فناوری اطلاعات دارد. این متخصصان در زمینه های مختلف از جمله مدیریت پروژه تا توسعه نرم افزار، تحلیل داده ها و امنیت اطلاعات فعالیت دارند. در سال های گذشته تعداد مشاغل در حوزه فناوری اطلاعات ۱۱،۵۰۰ نفر افزایش داشته است. مشاغل حوزه علوم کامپیوتر یکی از سریع ترین رشدها را در میان سایر مشاغل داشته است. متوسط درآمد سالانه متخصصان علوم کامپیوتر در سال ۲۰۱۸، ۸۱۵۰۰ دلار بوده است.

۳٫ تجارت و امور مالی (Business & Finance)

تجارت و امور مالی نقش مهمی در اقتصاد کشور بازی می کند. با اخذ مدرک در امور مالی، درک عالی از عملکرد بازارهای مالی به دست خواهید آورد. اقتصاد نیز از دیگر رشته هایی است که زمینه های شغلی خوبی در کانادا برایتان فراهم می آورد. شما با خواندن این رشته قادر به پیش بینی های اقتصادی و کمک به سیاست های پولی خواهید بود. از مشاغل این حوزه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدیریت دارایی
 • کارگزاری
 • مدیریت سرمایه گذاری
 • بانکداری
 • بیمه
 • حسابداری

۴٫ مهندسی هسته ای و مدیریت مهندسی (Core Engineering & Engineering Management)

مهندسی هسته ای و تکنولوژی همواره یکی از مشاغل پرطرفدار بوده است. تعداد مشاغل مهندسی به طور پیوسته با رشد همراه بوده است. در سال ۲۰۱۷، ۷۵،۰۵۰ شغل جدید در کانادا اضافه شده است.

در حال حاضر کانادای مرکزی(انتاریو و کبک)، بهترین بازار کار را برای رشته های مهندسی دارد. و دلیل این امر نیز حضور قوی این استان ها در بخش تولید است. تقریبا یک سوم از مشاغل جدید در تورنتو و یا اطراف آن ایجاد شده اند. پس از تورنتو و مونترال، شهرهای ادمونتون و کلگری دارای بهترین بازار کاری برای رشته های مهندسی و تکنولوژی هستند. از حوزه های این رشته که بیشترین تقاضا را در بازار کار دارند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مهندسی مکانیک
 • مهندسی عمران
 • مهندسی الکترونیک
 • صنایع و تولیدات
 • مدیریت مهندسی

چند رشته کاری دیگه هم در انتهای لیست بهترین شغلها در کانادا وجود داشتند که در صورت تمایل می توانید ملاحظه فرمایید.

نویسنده مطلب: Babak Mashouf

منبع مطلب

به فکر سرمایه‌گذاری هستی؟

با هر سطحی از دانش در سریع‌ترین زمان با آموزش گام به گام، سرمایه گذاری را تجربه کن. همین الان میتونی با لینک زیر ثبت نام کنی و ۱۰ درصد تخفیف در کارمزد معاملاتی داشته باشی

ثبت نام و دریافت جایزه
ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.