تحلیل دوره ی پروژه محور ساخت سایت و اپ مارکت بازار با سورس کامل – آواسام – آموزش آنلاین برنامه نویسی

جزئیات دوره ی پروژه محور ساخت مارکت اندرویدی

در این دوره ی آموزشی پروژه محور مهندس نیک زاد وظیفه ی تدریس را بر عهده دارند . این دوره ی آموزشی در ۴۸ جلسه ی ویدیویی اماده شده است که میتوانید بصورت مجازی درآن شرکت کنید یعنی در هر مکان و زمانی برای افرادی که در این دوره شرکت کرده اند قابل استفاده است .

ویدیو های این دوره با کیفیت مطلوب صوتی و تصویری آماده سازی شده است و رضایتمندی استفاده کنندگان آنرا به دنبال داشته است .

این دوره مناسب تمام افراد است و در این دوره هر چیزی که استفاده میشود از ابتدایی ترین حالت آن تدریس میشود و حتی نحوه ی دانلود و نصب و راه اندازی موارد نیز تدریس میشود .

قیمت این محصول با توجه به کیفیت ارائه شده ، ساعات تدریس شده در دوره ،‌ دوره های دیگر فارسی موجود بسیار مناسب است و مدرس سعی کرده است حداقل مبلغ را برای این دوره در نظر بگیرد تا عموم افراد بتوانند از آن استفاده کنند .

در این دوره ی آموزشی زبان برنامه نویسی PHP و فریمورک محبوب آن Codeigniter و همچنین برنامه نویسی اپلیکیشن اندرویدی با زبان Java و محیط رسمی Android Studio در نظر گرفته شده است .

همچنین در این دوره ی آموزشی نحوه ی ساختن وب سرویس مبتنی بر RESTful توسط فریمورک Codeigniter برای ارائه API لازم جهت اپلیکیشن اندرویدی تدریس شده است .

و در بخش توسعه ی اپلیکیشن اندرویدی مارکت ، از کتابخانه ی قدرتمند Volley جهت ارتباطات سروری استفاده شده است.

Volley یک کتابخانه ی محبوبی است که برای اپلیکیشن های آنلاین که تولید میکنید ضروری است و بعلت نبودن منبع آموزش فارسی خوب ، در این دوره ی آموزشی بصورت کامل پوشش داده شده است .

در نهایت سورس کدهای پروژه های انجام شده در این دوره ی آموزشی بصورت کامل در اختیار شما قرار خواهد گرفت تا علاوه بر آموزش های ویدیویی سورس کدهای مدرس را نیز داشته باشید تا از آنها استفاده کنید .

این سورس کدها به راحتی قابل نصب روی سرور و هاست های مختلف است و همچنین سورس کد بخش اپلیکیشن اندرویدی در محیط Android Studio نیز در اختیار شما قرار میگیرد و به راحتی میتوانید از آن استفاده کنید، امکانات آنرا تغییر دهید یا امکانات جدیدی به آن اضافه کنید .

چرا باید از دوره های پروژه محور استفاده کنیم ؟‌

چرا باید از دوره های پروژه محور استفاده کنیم
چرا باید از دوره های پروژه محور استفاده کنیم

بعنوان پایه گذار دوره های آموزشی پروژه محور به زبان فارسی ،‌ یکی از اصلی ترین مزیت های دوره های پروژه محور را یادگیری بسیار سریعتر و راحت تر میدانیم .

زمانی که هنوز دوره های آموزشی فارسی برنامه نویسی از حالت عادی به حالت پروژه محور در نیامده بودند ما در وب سایت قبلی خود که سالها پیش تاسیس شده بود و نام آن سامنتا بود اولین دوره های فارسی پروژه محور را تولید کردیم .

دوره ی پروژه محور معمولا مخلوطی از مباحث مختلف است که نیاز بازار کار است .

به همین دلیل زمان شما برای یادگیری بحث های حاشیه ای یک زبان برنامه نویسی خاص یا یک تکنولوژی خاص هدر نمیرود و در عوض بر روی بخش های اصلی و مورد نیاز تمرکز میشود .

پیاده سازی یک پروژه ی کاملا عملی و قابل لمس در طول دوره ، باعث ایجاد حس اعتماد به آموزش و همچنین ایجاد شوق یادگیری در دانش پذیر میشود و مباحث در طول مدت کم با شوق فراوان منتقل میشود .

دوره های پروژه محور معمولا بجای تمرکز روی یک زبان خاص یا یک تکنولوژی خاص ، چندین زبان و تکنولوژی را در کنار هم تدریس میکند و این از پیچیدگی ارتباط بین آنها هم کم میکند و شما میفهمید که چه چیزی را در کجا و با چه ارتباطی با دیگر بخش های پروژه ی خود باید پیاده سازی کنید .

داستان آموزش های پروژه محور بیشتر به یوتیوب برمیگردد که برنامه نویسان آماتور سعی میکردند با زبان های برنامه نویسی یا تکنولوژی هایی که یاد گرفته اند ، پروژه های واقعی مثل یوتیوب و توییتر و فیسبوک و … را پیاده سازی کنند و حین پیاده سازی آموزش هم دهند .

اگر مزیت های دوره های آموزشی پروژه محور را در لیست جامعی بنویسیم به شکل زیر خواهد بود :‌

 • صرفه جویی در زمان دانش پذیر برای یادگیری
 • آموزش چند مبحث مختلف درون یک دوره ی آموزشی
 • ورود سریع به بازار کار
 • پیاده سازی یک پروژه کاملا عملی در انتهای دوره
 • در اختیار قرار دادن سورس کدها دوره و پروژه ی نهایی

ولی با وجود مزیت های فراوانی که برای دوره های آموزشی پروژه محور وجود دارد معایبی هم وجود دارد که باید بررسی کنیم .

در دوره های پروژه محور با وجود یادگیری بسیاری از مباحث مورد نیاز ، تمرکز از روی یک زبان خاص یا تکنولوژی خاص روی چند مورد پخش میشود و این مسئله باعث میشود یادگیری عمیق اتفاق نیوفتد البته این هرگز به این معنی نیست که داشن پذیر چیزی را از دست میدهد ولی در طول دوره به آن صورت تمرکز و عمیق بودن روی یک چیز خاص وجود ندارد .

مثلا همین دوره کافه بازار را در نظر بگیرید ، ما در این دوره تمام چیزهایی که از php نیاز باشد را تدریس میکنیم ولی php مطمئنا فراتر است و برای یادگیری بسیار عمیق php این دوره مناسب نیست این دوره در اندازه ای مناسب است که میخواهید سریعا وارد بازار کار شوید .

اگر میخواهید php را بصورت عمیق یاد بگیرید دوره های دیگری نیز ساخته ایم که پروژه محور نیستند

 • دوره ی php بصورت کامل
 • دوره ی php mvc و ساخت یک فریمورک برای پی اچ پی
آموزش فارسی و ویدیویی زبان برنامه نویسی php
آموزش فارسی و ویدیویی زبان برنامه نویسی php

در کل دوره های تخصص محور در مقابل دوره های پروژه محور قرار دارد و مسئله ی اصلی این است که شما باید بسته به شرایط و نیاز های خود آنها را تهیه کنید هر کدام مزایایی دارد که دیگری ندارد .

ساخت بخش وب مارکت اندرویدی مشابه کافه بازار با php و فریمورک codeigniter

ساخت بخش وب مارکت اندرویدی مشابه کافه بازار با php و فریمورک codeigniter
ساخت بخش وب مارکت اندرویدی مشابه کافه بازار با php و فریمورک codeigniter

در بخش وب این دوره ی پروژه محور ، از زبان برنامه نویسی php استفاده خواهیم کرد و تمام مفاهیم مورد نیاز از صفر تدریس میشود . از نصب کردن وب سرور مجازی بگیر تا راه اندازی محیط برنامه نویسی برای php در این دوره تدریس میشود .

برای کدنویسی از محیط phpstorme شرکت جت برینز استفاده میشود و مباحث php و فریمورک codeigniter بصورت کامل تدریس میشود .

در بخش وب ، تمام بخش های مورد نیاز یک مارکت اندرویدی بصورت کامل پیاده سازی میشود .

اعم از ساخت پنل مدیریت ، پنل کاربران عادی ، پنل توسعه دهندگان ،‌فرانت اند وب سایت ( مارکت ) و …

همچنین در این بخش از آموزش به ایجاد و مدیریت پایگاه داده های mysql نیز میپردازیم چون پایگاه داده مورد استفاده در این دوره ی آموزشی mysql است .

بسیاری از مباحث مهم که در اکثر فریمورک ها مطرح میشود تدریس شده است .

مباحث امنیتی مثل اعتبار سنجی فرم ها و ایمن کردن کل مارکت و ..

مباحث مدیریتی مثل پنل مدیریت که قابلیت مدیریت کاربران و اپلیکیشن و محتوای سایت را دارد .

پنل توسعه دهندگان که امکانات آپلود و انتشار اپلیکیشن ها را به توسعه دهندگان میدهد و همچنین بخش حسابداری نیز دارد .

سیستم ثبت نام و احراز هویت کاربران ، مدیران و توسعه دهندگان که بصورت جز به جز آموزش داده میشود .

و بعد از پیاده سازی تمام امکانات مورد نیاز در بخش وب هنگام مهاجرت به بخش کدنویسی اپلیکیشن اندرویدی ما نیاز به وب سرویس داریم که بتوانیم API خروجی مناسب از اطلاعات پایگاه داده برای اپلیکیشن اندرویدی که یک اپ انلاین است داشته باشیم

به همین منظور وب سرویس مبتنی بر RestFul میسازیم و بصورت کامل آموزش میدهیم .

پیاده سازی اپلیکیشن مارکت اندرویدی با زبان Java و محیط Android Studio

پیاده سازی اپلیکیشن مارکت اندرویدی با زبان Java و محیط Android Studio
پیاده سازی اپلیکیشن مارکت اندرویدی با زبان Java و محیط Android Studio

در این دوره ی پروژه محور بخش تولید اپلیکیشن مارکت اندرویدی با زبان جاوا است . محیط توسعه و برنامه نویسی مورد آموزش محیط رسمی است که گوگل برای توسعه دهندگان اندرویدی ارائه داده است و نام آن Android Studio است و بر پایه ی محیط معروف Intellij IDEA ساخته شده است .

در این دوره پروژه محور علاوه بر تدریس کامل کدنویسی Java برای پیاده سازی انواع اپلیکیشن های اندرویدی مباحث پیاده سازی فرانت اند اپلیکیشن های اندرویدی با xml و نحوه ی ساختن theme های مختلف آموزش داده میشود .

برخی از مباحث جدید و کلیدی برای برنامه نویسی اندروید که در این دوره آموزش داده شده است به شرح زیر میباشد :‌

 • آموزش کامل کار با Fragment ها در برنامه نویسی اندروید
 • آموزش کامل کار با recyclerview ها
 • آموزش کار با Adapter های مختلف
 • آموزش کار با بخش های فرانت اند مثل bottomnavigation و navigation drawer و …
 • آموزش نصب و استفاده از کتابخانه ی volley بصورت کامل
 • آموزش پارس کردن داده های Json که volley از سمت سرور میگیرد
 • آموزش لود کردن فایل ها و تصاویر با volley و کتابخانه ی Glid
 • آموزش پیاده سازی جستجو درون اپلیکیشن با volley
 • آموزش پیاده سازی دسته بندی مختلف از سمت سرور
 • آموزش پیاده سازی سیستم دانلود منیجر و بروزرسانی بسته ها

چرا از کتابخانه ی Volley استفاده کردیم ؟

چرا از کتابخانه ی Volley استفاده کردیم ؟
چرا از کتابخانه ی Volley استفاده کردیم ؟

امروزه اپلیکیشن های موبایل اکثرا اطلاعاتشون را از سرورها فراخوانی میکنند و نیاز است اپلیکیشن های آنلاین به یک سروری متصل باشند که یک API ارائه دهد تا ارتباط بین اپلیکیشن و سرور فراهم شود .

قبل تر ها در برنامه نویسی اندروید با کلاس AsyncTask اطلاعات سرور فراخوانی میشد کلاسی که ترد جدایی میسازد تا در آن اطلاعات از سرور رد و بدل شود ولی اشکالات و باگ هایی در این سیستم وجود داشت که هرگز رفع نشد و برنامه نویسان به فکر ساختن کتابخانه های شخصی افتادند .

این وسط کتابخانه هایی همچون Volley و Retrofit ظهور کردند و هر کدام باز مزایا و معایب خود را داشتند ولی از آنجایی که نسخه های جدید و بروز شده ی Volley دارای امکانات فراوان و خوبی برای ارتباطات سروری اپلیکیشن های موبایل بود شرکت گوگل نیز در مستندات اصلی اندروید Volley را درج کرد و پشتیبانی از این کتابخانه را اعلام کرد .

ما نیز در این دوره ی آموزشی کتابخانه ی Volley را از صفر بصورت کاملا پروژه محور آموزش خواهیم داد تا برای ساخت هر نوع اپلیکیشن آنلاین در آینده نیز دچار هیچگونه مشکلی نشوید .

سورس کدهای آماده مارکت اندرویدی مشابه کافه بازار

سورس کدهای آماده مارکت اندرویدی مشابه کافه بازار
سورس کدهای آماده مارکت اندرویدی مشابه کافه بازار

در این دوره ی آموزشی ، همانطور که بالا نیز اشاره کردیم سورس کدهای تمام بخش ها وجود دارد و در قالب فایل فشرده در اختیار شما قرار میگیرد .

شما میتوانید از این سورس ها در کنار آموزش استفاده کنید و در این صورت کل سورس کد را درک خواهید کرد تا در آینده هر گونه استفاده ای از آن داشته باشید .

سورس کدها شامل تمام کدهای نوشته شده برای بخش وب و تمام سورس کدهای بخش اپلیکیشن اندرویدی قابل ایمپورت در محیط Android Studio است .

البته پشتیبانی از پایگاه داده وب هم در کنار سورس ها قرار گرفته است که برای راحتی کار میتوانید از آن استفاده کنید .

اهداف دوره چیست و دانش پذیران در پایان این دوره چه چیزی را مسلط خواهند شد ؟‌

اهداف دوره چیست و دانش پذیران در پایان این دوره چه چیزی را مسلط خواهند شد ؟‌
اهداف دوره چیست و دانش پذیران در پایان این دوره چه چیزی را مسلط خواهند شد ؟‌

در پایان این دوره هر دانش پذیری که دوره را با موفقیت طی کند موارد زیر را باید مسلط شود

 • نصب و راه اندازی وب سرور مجازی و کانفیگ کردن آن
 • نصب فریمورک Codeigniter و راه اندازی و کانفیگ آن
 • برنامه نویسی php در محیط Codeigniter
 • نصب و کار با محیط phpstorme
 • کار با پایگاه داده mysql
 • ساخت وب سرویس مبتنی بر RESTful
 • نصب و راه اندازی محیط برنامه نویسی اندروید ( شامل اندروید استودیو – jdk – sdk ، امولاتورهای اندرویدی و … )
 • برنامه نویسی اندروید با زبان جاوا
 • نصب و استفاده ی کامل از کتابخانه ی Volley
 • ساخت سیستم جستجو مبتنی بر سرور در اپلیکیشن موبایل
 • ساخت سیستم ثبت نام و اهراز هویت
 • ساخت اسلایدر و دیگر بخش های گرافیکی اپلیکیشن

شما میتوانید بصورت کامل در این دوره ی آموزشی از طریق لینک زیر کلیک کنید

دوره ی پروژه محور ساخت سایت و اپ مارکت بازار با سورس کامل

نویسنده مطلب: آواسام

منبع مطلب

به فکر سرمایه‌گذاری هستی؟

با هر سطحی از دانش در سریع‌ترین زمان با آموزش گام به گام، سرمایه گذاری را تجربه کن. همین الان میتونی با لینک زیر ثبت نام کنی و ۱۰ درصد تخفیف در کارمزد معاملاتی داشته باشی

ثبت نام و دریافت جایزه
ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.