جوملا یا وردپرس؟

جوملا یا وردپرس ؟ مسئله این است!!
جوملا یا وردپرس ؟ مسئله این است!!

به عنوان کسی که 4 سال با جوملا کار میکرد، اگه تا پارسال ازم می پرسیدین که جوملا یا وردپرس قطعا جوابم جوملا بود.

و خب این جواب از روی نا آگاهی نبود، نه، معمولا پروژه هایی که با جوملا زده میشه خیلی پایدار تره چه از نظر امنیت، چه از نظر چارچوب کار و خیلی دلایل دیگه.

علاوه بر اون جوملا چیزی نیست که هر کسی بلد باشه، از وردپرس کمی سخت تره و خب از نظر منی که با هردو کار کرده، جوملا مثل یه چارچوب فولادیه.

در حالی که اکثراً وردپرس بلدن و خب به نظر خودم چارچوب کار با وردپرس آهنی که هیچ، چوبی هم نیست.

اما چرا الان به هر کسی که ازم میپرسه جوملا یا وردپرس میگم وردپرس؟

خب دلایل خیلی واضح هستن، وردپرس پشتیبانی فارسی فوق العاده ای داره، به حدی که اوایل که کار میکردم و یه افزونه مخصوص کار خودم پیدا می کردم اونم به فارسی واقعاً دهنم باز میموند که چطور این جامعه انقدر فعاله که به این راحتی می تونم افزونه هارو بدون کد نویسی، بدبختی و … شخصی سازی کنم.

متاسفانه از نظر تعداد قالبو افزونه (کامپوننت، ماژول و پلاگین) جوملا سالها عقب تره از وردپرس. اما خب واقعا کسایی که با جوملا کار کردن میدونن که وقتی یاد بگیرید که چطور باهاش کار کنید، چقدر شیرین میشه و چقدر همچی منطقی تر از وردپرسه.

انشالا بعداً براتون راجع به چندتا افزونه که خیلی پر کاربرد بود وقتی که از جوملا استفاده می کردم براتون می نویسم.

جمع بندی :

شاید وقتی نوشته من رو بخونید با خودتون بگید چقدر از جوملا تعریف می کنه. خب به هر حال عمر گذاشتیم پاش3>، اما واقعا بهتون توصیه می کنم اگر می خواید وارد حوزه طراحی سایت (توسعه وبسایت) با سیستم های مدیریت محتوا بشید، از جوملا شروع نکنید چون ممکنه دلتون رو بزنه، مخصوصاً اگر دانش کد نویسی رو ندارید.

در حال حاضر (یعنی حدوداً 2 یا 3 سال گذشته) وردپرس شدیداً تو ایران محبوب تر شده و خب واسه شروع خیلی کارتون راحت تره.

امیدوارم توضیحاتم ابهاماتتون رو برطرف کرده باشه

نویسنده مطلب: محمد تجریشی

منبع مطلب

به فکر سرمایه‌گذاری هستی؟

با هر سطحی از دانش در سریع‌ترین زمان با آموزش گام به گام، سرمایه گذاری را تجربه کن. همین الان میتونی با لینک زیر ثبت نام کنی و ۱۰ درصد تخفیف در کارمزد معاملاتی داشته باشی

ثبت نام و دریافت جایزه
ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.