صفر تا صد آموزش طراحی سایت

در مسیر طراحی سایت چه آموزش هایی باید دید ؟ خیلی از دوستان علاقمند به یادگیری طراحی سایت هستند ولی خط مسیر کاملی از طراحی سایت ندارد.

برای شما

برای شروع طراحی سایت مسیرهای مختلفی وجود دارد که باهم به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

طراحی سایت اختصاصی یا وردپرس ؟

حتما شما هم با کلمه وردپرس آشناییت دارید ، وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای اپن سورس است که توانایی ویرایش و اعمال تغییرات روی آن دارید.

بسیاری از افراد مخالف سرسخت وردپرس هستند و می گویند سایت باید با کدنویسی اختصاصی اجرایی شود.

اگر بزرگترین نمونه سایت ایرانی را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهیم متوجه میشویم که دیجیکالا هم از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده میکند یعنی بخش هایی مانند دیجیکالا مگ و …. از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده میشود.

پیشنهاد اول ما به شما برای طراحی سایت یادگیری کامل وردپرس است ، با وردپرس شما قابلیت طراحی سایت بدون نیاز به کدنویسی را دارید.

آموزش وردپرس را می توانید در سایت کدپز دنبال کنید.

توسعه دهنده باشید.

بعد از یادگیری کامل طراحی سایت با وردپرس ، به سمت توسعه دادن وردپرس پیش بروید ، دلیل اینکه اول کدنویسی را پیشنهاد ندادیم درک کامل شما از وردپرس ، از سایت و رفع ترس های احتمالی از ورود به کار طراحی سایت بود.

بعد از اینکه آموزش طراحی سایت بدون کدنویسی با وردپرس را یاد گرفتید میتوانید به سمت آموزش های اولیه طراحی سایت یعنی HTML ، CSS و جاوا اسکریپت بروید . این سلسله آموزش ها پیش نیاز برای طراحی سایت هستند ، کتابخوانه از پیش نوشته شده بوت استرپ را اگر دنبال کنید به سادگی می توانید از فایل های آماده HTML ، CSS و جاوا اسکریپت از قبل نوشته شده استفاده کنید و سایت هایی کامل ریسپانسیو طراحی کنید.

برای یادگیری می توانید از دوره رایگان بوت استرپ استفاده کنید.

ریسپانسیو چیست ؟

ریسپانسیو بودن سایت یعنی سایت شما قابلیت اجرا برروی دستگاه های مختلف و متناسب با دستگاه باشد.

یعنی نمای سایت شما در موبایل ، لب تاب و …. برحسب نوع دستگاه قابل تغییر باشد.

طراحی قالب و افزونه وردپرس

هسته مرکزی وردپرس با زبان برنامه نویسی PHP شکل گرفته است ، شما اگر میخواهید یک قالب و افزونه وردپرسی داشته باشید با استفاده از بوت استرپ نمای خروجی و با استفاده از PHP دستورهای اجرایی و فرمان ها را تنظیم میکنید.

برای مثال شما قصد دارید یک صفحه ورود و عضویت ایجاد کنید ، ظاهر این صفحه با استفاده از بوت استرپ و ارتباط صفحه ورود و هدایت شدن به صفحه جدید و …. با زبان PHP ایجاد می شود.

قالب وردپرس یا پوسته وردپرس ظاهر کلی سایت شما را تنظیم می کند ، افزونه یا پلاگین قابلیت هایی کوچک در سایت شما هستند .

برای مثال ما از قالب آوادا برای ساخت یک فروشگاه استفاده میکنیم . برای ایجاد سیستم فروشگاهی از افزونه ووکامرس استفاده میکنیم.

ضعف وردپرس را بپوشانید

در بحث طراحی سایت خیلی از افراد مخالف سرسخت وردپرس هستند . بیش از 20 سال از شکل گیری وردپرس می گذرد و بیش از 20 هزارنفر تا به حال برای توسعه دادن وردپرس زحمت کشیده اند . باتوجه به افزونه های رایگان و پولی که وردپرس دارد شما می توانید امنیت وردپرس را بالا ببرید ، اگر توان برنامه نویسی و ایمن سازی سایت را به صورت کامل داشته باشید بدون نیاز به افزونه های موجود خودتان می توانید امنیت سایت خود را تامین کنید.

طراحی سایت اختصاصی با سیستم مدیریت محتوای اختصاصی

باتوجه به مسیر ذکر شده اگر تسلط کافی روی طراحی سایت بدون کدنویسی با وردپرس و توان طراحی قالب و افزونه را داشته باشید قدم سوم یعنی طراحی سایت اختصاصی با سیستم مدیریت محتوای اختصاصی کار سختی نیست.

شما با توجه به نیازهایی که دارید و مجموعه آموزش PHP می توانید نیاز های خود را به سادگی مرتفع کنید.

سخن پایانی

باتوجه به نوع کارکرد زبان های برنامه نویسی و با توجه به تنوعی که در قالب ها و افزونه های وردپرسی وجود دارد شما باید دائم درحال یادگیری موارد جدید باشید.

پیدا کردن خط مسیر آموزشی کار دشواری نیست اما یک نکته مهم اینجاست که اگر به توان پیاده سازی رسیدید کار خود را رایگان و ارزان ارائه ندهید. بسیاری از افراد با توان و تخصص بالا همچنان خود را دست کم میگیرند و برای خود و کار خود ارزشی قائل نمی شوند.

سعی کنید در هر مرحله ای از آموزش که هستید اگر بر روی پروژه ای فعالیت می کنید با توجه به میزان زمانی که وقت می گذارید دستمزد دریافت کنید و کار رایگان و ارزان ارائه ندهید.

کار با وردپرس ساده تر از کار کردن با نرم افزار ورد است ، فقط کمی زمان برای یادگیری نیاز دارید.

در صورتی که شما زبان اول برنامه نویسی را یاد بگیرید یادگیری زبان دوم و سوم و …. به سادگی آب خوردن می شود.

نویسنده مطلب: کدپز | codepaz

منبع مطلب

به فکر سرمایه‌گذاری هستی؟

با هر سطحی از دانش در سریع‌ترین زمان با آموزش گام به گام، سرمایه گذاری را تجربه کن. همین الان میتونی با لینک زیر ثبت نام کنی و ۱۰ درصد تخفیف در کارمزد معاملاتی داشته باشی

ثبت نام و دریافت جایزه
ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.