معرفی زبان برنامه نویسی اندروید

برای شما

جاوا

زبان برنامه نویسی رسمی که توسط محیط توسعه اندروید استودیو پشتیبانی می شود. طبق بررسی سالانه منابع Stackoverflow ، در سال 2019 ، جاوا در بین پنج زبان محبوب برنامه نویسی قرار گرفت. بیشتر برنامه های اندرویدی ایجاد شده توسط Live Typing قبل از سال 2019 در جاوا نوشته شده اند.

اولین قدم برای یادگیری جاوا ، نصب اندروید استودیو است . این نوعی نرم افزاری است به نام IDE – Integrated Development Environment یا محیط توسعه جاسازی شده. SDK Android شامل مجموعه ابزارهای توسعه برای Android و همه چیز برای شروع مطمئن ، همراه با Android Studio است.

بیشتر اسناد رسمی Google به جاوا اشاره دارد ، و یافتن کتابخانه ها و کتابچه های پرداختی و رایگان آسان است – تعداد بسیار زیادی وجود دارد.

بیشتر برنامه های اندرویدی ایجاد شده توسط Live Typing قبل از سال 2019 در جاوا نوشته شده اند. این به ما امکان می دهد تا طیف گسترده ای از پروژه ها را با استفاده کامل از قابلیت های سیستم اندرویدی پیاده سازی کنیم. اکنون دانستن زبان جاوا به شما امکان می دهد تا با کد منبع پروژه هایی که برای پشتیبانی به Live Taiping آمده اند ، کار کنید ، اما بعداً ما آماده هستیم تا آنها را به Kotlin منتقل کنیم ، که در زیر مورد بحث قرار خواهد گرفت. اگر برنامه Android شما به زبان جاوا نوشته شده است و به تیم پشتیبانی احتیاج دارید ، یک درخواست برای ما بگذارید .

متأسفانه ، پیچیدگی جاوا ، برنامه نویسی هر کسی را دشوار می کند. مانند زبان برنامه نویسی شی گرا ، دارای ویژگی های زیادی در قالب سازنده کلاس استثنائاتی است که منجر به خرابی برنامه ها در حین کار و موارد دیگر می شود که هنگام توسعه باید همیشه مورد توجه قرار گیرد. با این حال ، خواندن و ساختار کد آسان است ، به خصوص اگر استانداردهای پذیرفته شده را برای طراحی آن دنبال کنید.

6 دلیل برای یادگیری برنامه نویسی اندورید

هنگام توسعه در جاوا برای اندروید ، نه تنها از کلاس های جاوا حاوی کد استفاده می شود ، بلکه از فایل های مانیفست XML نیز استفاده می شود که اطلاعات اولیه در مورد برنامه را به سیستم ارائه می دهند ، و سیستم های اتوماتیک ساخت Gradle ، Maven یا مورچه ، که در آنها دستورات به ترتیب به زبان های Groovy ، POM و XML نوشته شده اند. به طور پیش فرض ، پروژه ها از Gradle استفاده می کنند و در مراحل اولیه یادگیری برای توسعه در جاوا ، ویرایش پرونده های نوشته شده در گرووی تقریباً ضروری نیست. برای چیدمان قسمت UI معمولاً از XML نیز استفاده می شود.

اندروید استودیو ، در دسامبر سال 2014 توسط Google به عنوان محیط رسمی توسعه سیستم عامل Android شناخته شده است ، از سال به سال در حال بهبود است و زندگی را برای توسعه دهندگان آندروید آسان تر می کند . ویژگی های آن مانند ویرایشگر UI بصری و تکمیل کد کمک می کند تا روند توسعه راحت تر شود.

برای کسانی که آماده هستند به طور کامل در توسعه اندروید غوطه ور شوند ، ابتدا جاوا توصیه می شود. با این حال ، اگر به دلیل ویژگی های زبان مشکل دارید ، پس از آن با چیزی ساده تر شروع کنید و هنگامی که احساس اطمینان می کنید دوباره برگردید.

کوتلین

این زبان در ماه مه سال 2017 در Google I / O به طور رسمی به انجمن Android معرفی شد . در حال حاضر در سال 2019 ، گوگل آن را به عنوان مطلوب برای توسعه اندروید تشخیص داد و جاوا را به سمت پس زمینه سوق داد. این همچنین بدان معنی است که ایجاد ابزارهای استاندارد جدید (کتابخانه ها ، توابع اندروید استودیو) در درجه اول به Kotlin انجام می شود.

از سال 2019 ، توسعه دهندگان اندرویدی Live Typing منحصراً روی Kotlin نوشتند. پروژه هایی مانند Cynologist ، Loyaka ، LIME ، Lawyer in Pocket ، Kaspersky Security Pulse ، Superbro و My Doctor به این زبان نوشته شده و Sephora و ILE DE BOTE به تدریج در آن ترجمه می شوند.

کوتلین بهترین زبانهای برنامه نویسی مدرن مانند Java ، Scala ، TypeScript را در بر داشت. از مهمترین مزایای آن ، شناسایی خودکار انواع داده ها ، پشتیبانی از الگوی عملکردی ، توابع پسوند است . در عین حال ، این زبان در برابر تعدادی از مشکلات در مقیاس بزرگ ، به عنوان مثال ، “خطا در میلیارد” یا NullPointerException از حمایت محافظت می کند. همه اینها محبوبیت آن را توضیح می دهد – مطابق نظرسنجی StackOverflow در سال 2019 ، کوتلین جزو پنج محبوب ترین جامعه زبانها بود .

کوتلین مبتنی بر جاوا است ، بنابراین انتقال برای توسعه دهندگان با تجربه آسان تر می شود. اگر جاوا برای شما ناآشنا است ، توصیه می کنیم ابتدا با آن کار کنید. پروژه های بزرگ با کد میراث زیادی به احتمال زیاد در جاوا نوشته شده اند. یعنی در توسعه تجاری ، وظایفی ممکن است ایجاد شود که دانش جاوا لازم باشد.

زبان های سطح پایین که با استفاده از Java NDK توسط Android Studio پشتیبانی می شوند. این به شما امکان می دهد برنامه های بومی را بنویسید ، که می تواند برای ایجاد بازی ها یا برنامه های دیگر با منابع فشرده مفید باشد. Android Studio پشتیبانی C / C ++ را از طریق Android NDK (کیت توسعه بومی) ارائه می دهد. این بدان معناست که کد از طریق دستگاه مجازی جاوا راه اندازی نمی شود بلکه مستقیماً از طریق دستگاه انجام می شود و این امر کنترل بیشتری بر عناصر سیستم مانند حافظه ، سنسورها ، حرکات و غیره به شما می دهد و همچنین توانایی فشردن حداکثر منابع از دستگاه های اندرویدی را خواهید داشت. . همچنین به این معنی است که شما باید از کتابخانه هایی که به زبان C یا C++ نوشته شده اند استفاده کنید .

به نوبه خود ، پیکربندی دشوار است و بسیار راحت نیست ، بنابراین توصیه می شود از آن استفاده کنید تا فقط آن دسته از ماژول های برنامه را بنویسید که در آن شما نیاز دارید که به سرعت عملیات پیچیده را انجام دهید: پردازش و ارائه گرافیک ، فیلم و مدل های پیچیده سه بعدی .

پایتون

این واقعیت که اندرویدی از استفاده از پایتون برای ایجاد برنامه های بومی پشتیبانی نمی کند ، به معنای این امر نیست. طرفداران این زبان ابزارهای بسیاری را توسعه داده اند که به شما امکان می دهد کد پایتون را به حالت دلخواه کامپایل کنید و وجود کتابخانه های مختلف به شما امکان می دهد حتی با رابط های بکار رفته در دستورالعمل های طراحی مواد ، رابطهای بومی ایجاد کنید. محبوب ترین چارچوب Kivy است که به شما امکان می دهد برنامه ای را برای Play Market در Python خالص ایجاد کنید.

برنامه نویسی پایتون چیست؟(آپدیت)

به دلیل سادگی و دوستی ، BASIC نقطه ورود بهینه برای برنامه نویسان تازه کار است.

خبر بد: توسط اندروید استودیو پشتیبانی نمی شود و برای محیط های یونیتی و Xamarin مناسب نیست. خبر خوب: یک محیط توسعه B4A ویژه برای BASIC وجود دارد که می توانید برنامه های Android را ایجاد کنید . B4A مفهوم نمونه سازی بصری RAD را تجسم می کند ، که دلالت بر سرعت و راحتی برنامه نویسی دارد. بسیاری از راه حل های مناسب کوچک برای طراحی کوچک وجود دارد ، و یک جامعه پاسخگو به هر مشکلی کمک می کند.

منهای این است که بازی های پرمحتوا در BASIC ایجاد نمی شوند و به دلیل وضعیت غیر رسمی این نرم افزار نباید از پشتیبانی Google استفاده کنید. این بدان معنی است که برنامه ها با Material Material مطابقت ندارند ، و شما با دانش BASIC به تنهایی نمی توانید به عنوان یک توسعه دهنده حرفه ای در نظر بگیرید. و در بین کل لیست زبانها و محیطهای موجود در این مقاله ، این تنها پرداختی است.

لوا

تعادل بین سادگی یادگیری توسعه اندروید و احساس کنترل توسط توسعه دهنده. موتور گرافیکی cross-platform Corona بر اساس زبان Lua ساخته شده است . LUA بسیار ساده تر از Java است و Corona SDK کار با این زبان را آسان و لذت بخش می کند. این برنامه از کلیه کتابخانه های بومی پشتیبانی می کند و از این طریق به شما امکان می دهد چندین سیستم عامل بنویسید.

برای نوشتن کد ، به Notepad ++ نیاز دارید و برای اجرای آن بدون تدوین اولیه ، به یک شبیه ساز نیاز دارید. اگر APK کامپایل شده باشد و برنامه آماده استقرار باشد ، می توانید برنامه را از طریق ابزار آنلاین شروع کنید . با داشتن مهارت های اصلی برنامه نویسی ، اورکلاک کردن توسعه اندروید از طریق Corona آسان است.

این امر بدون محدودیت نبود و محدودیت هایی از این دست باعث نمی شد که موارد جدی را توسعه داده و خود را در وضعیت حرفه ای مستقر سازیم. اگر در برنامه به عملکردهایی مانند خریدهای داخلی احتیاج دارید ، مجبور خواهید بود که فرصت توسعه آن و همچنین استفاده از API Android بومی را بپردازید.

نتیجه گیری

به طور کلی ، برنامه های اندرویدی تقریباً به هر زبان محبوب قابل ایجاد هستند – چارچوب ها و برنامه های کاربردی برای همه چیز وجود دارد. با این حال ، اگر می خواهید یک توسعه دهنده حرفه ای اندرویدی شوید ، از تمام ویژگی های سیستم عامل استفاده کنید و به جدیدترین ویژگی های اندرویدی دسترسی داشته باشید ، سپس Java یا Kotlin به شما همراهان وفادار تبدیل می شوند. حتی اگر این زبان ها برای شما آشنا نیستند و پیچیده به نظر می رسند ، باید برای نوشتن برنامه های متنوع ، زیبا و کاربردی برای سیستم عامل اندروید مورد مطالعه قرار گیرند.

و شما باید از مقاله خود شروع به آشنایی با سمت نظری توسعه اندروید کنید ، که در آن ما حداقل دانش و منابع اطلاعات را برای توسعه دهندگان اولیه جمع آوری کرده ایم .

و اگر تصمیم به ایجاد برنامه تلفن همراه دارید ، اما نمی دانید با کدام سیستم عامل شروع کنید ، سپس با Android شروع کنید. تعداد بارگیری برنامه های اندرویدی 65٪ بیشتر از iOS است و طراحی و توسعه برنامه های اندرویدی ارزان تر است. آیا به دنبال یک استودیوی قابل اعتماد توسعه موبایل هستید؟ درخواست را ترک کنید و ما با شما تماس خواهیم گرفت.

نویسنده مطلب: آموزش طراحی سایت و سئو سایت

منبع مطلب

به فکر سرمایه‌گذاری هستی؟

با هر سطحی از دانش در سریع‌ترین زمان با آموزش گام به گام، سرمایه گذاری را تجربه کن. همین الان میتونی با لینک زیر ثبت نام کنی و ۱۰ درصد تخفیف در کارمزد معاملاتی داشته باشی

ثبت نام و دریافت جایزه
ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.