معرفی محله و مراکز مهم سعادت آباد تهران

سعادت آباد در منطقه 2 تهران جزء محله های بالاشهر و لوکس تهران محسوب میشود. پیشینه آن برمیگردد به زمانی که شخصی به نام سید ضیاء الدین طباطبایی آنجا را که ریگزار و خالی از سکنه بوده خریداری کرده بود. سیدضیاء شروع به استخدام آشنایان خود که همگی سید بوده اند برای کار کشاورزی در این ده میکند و به همین دلیل آنجا را سادات آباد می نامند. کم کم افراد غیر سید نیز در این منطقه مشغول کار می‌شوند. به دلیل وجود آنها و برای تلفظ راحت سادات آباد به سعادت آباد تغییر نام پیدا میکند.

موقعیت جغرافیایی سعادت آباد

سعادت آباد در غرب تهران و مجاور شهرک غرب قرار دارد. این محله از شمال به کوی فراز و شهرک مخابرات، از جنوب به شهرک غرب، از شرق به بزرگراه چمران، و از غرب به بلوار فرحزادی، راه دارد. در شمال شرق آن اوین و در شمال غرب آن فرحزاد قرار دارد.

بلوار اصلی سعادت آباد از میدان کاج عبور میکند که یکی از قدیمی ترین واصلی ترین میدان های این منطقه است.

یکی دیگر از بلوار های اصلی سعادت آباد، که از میدان‌های مهم این منطقه یعنی میدان شهرداری، میدان کتاب، میدان سرو و میدان کاج عبور می‌کند، بلوار سرو است.

در شمال سعادت آباد مناطق تفریحی و توریستی بسیاری وجود دارد مانند: درکه در شمال شرق سعادت آباد که یکی از مناطق تفریحی قدیمی در این منطقه است. در شمال غرب آن نیز منطقه تفریحی فرحزاد قرار دارد.

خیابان ها و میدان های مهم سعادت آباد

از خیابان های مهم این محله میتوان به: خیابان صرافها، خیابان فرهنگ، خیابان سعادت آباد، خیابان سرو، خیابان بیست وچهار متری، خیابان شکوفه، خیابان درختی و خیابان بهزاد اشاره کرد.

از میدان های مهم سعادت آباد نیز میتوان: میدان سرو، میدان شهید تهرانی مقدم، میدان کتاب، میدان بهرود، میدان قیصر امین پور؛ را نام برد.

مکان های مهم سعادت آباد

از مهم ترین مکان هایی که در سعادت آباد واقع شده:

§ سفارت نیکاراگوئه

§ مجتمع فنی تهران

§ هتل اسپیناس پلاس که بزرگترین هتل پنج ستاره ایران است.

§ هتل پارسیان اوین

§ زندان اوین را میتوان نام برد.

مراکز خرید مهم در سعادت آباد

فروشگاه ها و مراکز خرید بسیاری در این منطقه وجود دارد. همچنین نمایندگی برندهای معروف مانند: آدیداس، فرس، نایک نیز در سعادت آباد قرار دارند.

از جمله مراکز خرید مهم و بزرگ آن میتوان:

§ مرکز تجاری علامه

§ مرکز تجاری اریکه ایرانیان

§ مرکز تجاری توس

§ مرکز تجاری دیدار

§ مرکز تجاری میلاد نور

§ مرکز تجاری آرن

§ مرکز تجاری بوعلی

§ مرکز تجاری سهیل

§ مرکز تجاری پرواز

§ مرکز تجاری کسری

§ مرکز خرید گلستان را نام برد.

بوستان ها و پارک های سعادت آباد

سعادت آباد بهترین منطقه شهر تهران نیز مانند سایر محله ها دارای بوستان ها و فضاهای سبز دیدنی و تفریحی زیادی میباشدکه بیش از 40 پارک دراین ممنطقه وجود دارد. از این بوستان ها میتوان: بوستان سعادت آباد، آبشار، دلاوران، سنگی، شکوفه، ستایش، مدیریت، گلریز، لادن، بهاران، گل آرا، پیشکسوتان، پرواز، کوثر، ساحل، دریا و ارغوان را نام برد.

دارالترجمه های رسمی سعادت آباد

دارالترجمه های زیادی در سطح سعادت آباد در حال فعالیت هستند که من مهمترین اونهارو لیست کردم .

حمل‌ونقل عمومی در سعادت آباد

بهترین قسمت محله سعادت آباد از نظر حمل‌ونقل عمومی میدان صنعت میباشد که در این میدان ایستگاه مترو، پایانه اتوبوسرانی و تاکسیرانی به تمام نقاط تهران وجود دارد.

همچنین خطوط اتوبوس‌رانی از انقلاب به صنعت، سروغرب به سرو شرق، آزادی به صنعت و ایستگاه مترو از دسترسی‌های حمل‌ونقل عمومی در این محله‌اند.

مراکز درمانی سعادت آباد

سعادت آباد را میتوان به عنوان قطب درمانی شهر تهران در نظر گرفت. مطب پزشکان، کلینیک های زیبایی، مراکز تصویر برداری و فیزیو تراپی نیز در این منطقه وجود دارد. از بیمارستان های واقع دراین محله میتوان:

§ بیمارستان شهید مدرس که یک بیمارستان دولتی است

§ بیمارستان پارسیان

§ بیمارستان عرفان

§ بیمارستان آتیه را نام برد.

مساجد مهم سعادت آباد

دراین محله همچنین چندین مسجد وجود دارد که از مهم ترین آنهامیتوان به:

§ مسجد قدس

§ مسجد پیامبراعظم

§ مسجد الرسول(ص) اشاره کرد.

نویسنده مطلب: میلاد حاجی زاده

منبع مطلب

به فکر سرمایه‌گذاری هستی؟

با هر سطحی از دانش در سریع‌ترین زمان با آموزش گام به گام، سرمایه گذاری را تجربه کن. همین الان میتونی با لینک زیر ثبت نام کنی و ۱۰ درصد تخفیف در کارمزد معاملاتی داشته باشی

ثبت نام و دریافت جایزه
ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.