معرفی کتاب های آموزش جاوا

جاوا یکی از گسترده ترین زبان های برنامه نویسی در جهان میباشد،جاوا یک زبان برنامه نویسی است که توسط James Gosling در Sun Microsystems طراحی شده است. جاوا ابتدا در سال ۱۹۹۵ منتشر شد و از آن زمان به یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی تبدیل شده است که حدود ۹ میلیون توسعه دهنده از آن استفاده می کنند.

جاوا یک زبان برنامه نویسی شی گرا است که با نحو نوشتاری یا سینتکس عمدتا مبتنی بر C و C ++ است که برای ایجاد برنامه های قوی، امن و قابل حمل که می توانند بر روی سیستم عامل های مختلف اجرا شوند.اندروید به صورت کامل برای توسعه برنامه های خود از جاوا استفاده میکند.پس شما با یادگیری این زبان میتوانید برنامه نویسی اندروید را نیز به سادگی یادبگیرید.

برای شما

در این پست می خواهیم به معرفی کاربردی ترین کتاب های آموزش جاوا برای بپردازیم،شما می توانید در کنار این کتاب ها از دوره آموزش جامع جاوا کدفرند  استفاده کنید تا بهتر و کامل تر زبان برنامه نویسی جاوا را یادبگیرید.

۱.کتاب راهنمای عملی مبانی برنامه نویسی به زبان جاوا

کتاب راهنمای عملی مبانی برنامه نویسی به زبان جاوا از مونیکا پاولان که توسط آقای دکتر قاسم کیانی مقدم ترجمه شده است ، یک راهنمای عملی برای یادگیری زبان برنامه نویسی جاوا می باشد .کتاب آموزش جاوا حاضر حدود پنج سال قبل نوشته شده و از ترجمه آن هم بیش از دو سال می گذرد از این رو نمی توان آن را اثر جدیدی در حوزه آموزش زبان برنامه نویسی جاوا دانست. اما به علت اینکه بیشتر به نکات پایه و اساسی زبان پرداخته هنوز هم به خوبی قابل استفاده است .

به ویژه که به عنوان یک کتاب الکترونیک رایگان در اختیار خوانندگان محترم قرار می گیرد .در صورتی که شما آشنایی قبلی با یک زبان برنامه نویسی داشته و با مسائلی مانند نمایش متن یا گرافیک آشنا هستید ، می توانید برای آموزش java از این خودآموز بهره بگیرید.

۲.کتاب آموزش برنامه نویسی جاوا در محیط نت بینز

کتاب آموزش برنامه نویسی جاوا در محیط نت بینز شامل ۹ فصل می باشد که از مهترین مطالب آن می توان کار با mysql در جاوا، ابزار گزارش گیری jasperReports اشاره نمود.کتاب آموزش جاوا معرفی شده توسط مهدی حسن نژاد نوشته شده است. مهمترین ویژگی این pdf آموزش جاوا این است که برنامه نویسی را در محیط نت بینز شروع می کند.

نرم افزار نت بینز رایگان می باشد و امکانات کاملی جهت برنامه نویسی جاوا در اختیارکاربران قرار می دهد بنابراین کتاب آموزش java مذکور برای کسانی که تصمیم دارند جاوا را از نقطه صفر شروع کنند بسیار مناسب می باشد .همانطور که مطلع هستید زبان جاوا یکی از معروفتیرین زبان های شی گراء می باشد که روی بیشتر پلتفورم ها قابل اجرا می باشد.

۳.کتاب آموزش جاوا Genetic Algorithms in Java Basics

کتاب آموزش جاوا Genetic Algorithms in Java Basics یک مقدمه ی مختصر اما مفید پیرامون حل مسائل برنامه نویسی با استفاده از الگوریتم جنتیک به همراه پروژه ها و solution هایی است که در زبان برنامه نویسی جاوا نوشته شده است. این کتاب آموزش جاوا به صورت گام به گام پیاده سازی های مختلف از الگوریتم های جنتیک و کاربرد آن ها را به شما آموزش داده و تمرکز خود را بر هدایت شما در استفاده ی اختصاصی خود از این الگوریتم ها در مسائل برنامه نویسی قرار می دهد. پس از مطالعه ی کامل این کتاب آموزش جاوا قادر خواهید با مسائلی که سایر توسعه دهندگان java با آن مواجه می شوند به راحتی کنار آمده و مفاهیم پیچیده را به راحتی درک کنید و سپس اقدام به پیاده سازی اپلیکیشن خود نمایید.

الگوریتم های مبتنی بر جنتیک معمولا برای حل مسئله های بسیار پیچیده ی برنامه نویسی که به تحلیل فراوان نیاز دارند مورد استفاده قرار می گیرد. با مطالعه ی کتاب آموزش java پیشرو شما نیز می توانید از قدرت این الگوریتم در تحلیل اپلیکیشن و پیاده سازی منطق آن بهره برداری نمایید. آشنایی با نحوه ی استفاده و پیاده سازی الگوریتم های جنتیک یک ابزار اساسی در مجموعه مهارت های یک مهندس نرم افزار کارکشته و حرفه ای تلقی می شود.

به همین خاطر شما را دعوت می کنیم که کتاب آموزش java حاضر را مطالعه کرده و یاد بگیرید چگونه با استفاده از الگوریتم های جنتیک می توانید نرم افزار خود را بهینه سازی نموده، کد واقعی جاوا را در حین اجرا و تاثیری که در کارایی اپلیکیشن دارد مشاهده نمایید و متعاقبا آن را جهت پروژه های خود بیشتر گسترش دهید.

۴.کتاب آموزش جاوا Java How to Program

کتاب آموزش جاوا Java How to Program مفاهیم تکنیک برنامه نویسی شی گرا در زبان java را به طور جامع پوشش داده و مباحث سطح متوسط جهت مطالعه ی بیشتر در اختیار خواننده قرار می دهد. این کتاب آموزش جاوا مفاهیم برنامه نویسی را به صورت کاربردی و با ارائه ی مثال های عملی با رویکردی early-objects به مهندس نرم افزار آموزش می دهد. طی مباحث آموزشی خود، این کتاب آموزش جاوا ویژگی و امکانات جدید زبان Java را با ارائه ی هزاران خط کد در بستر صدها برنامه های کاملا کاربردی و قابل نصب به شما می آموزد.

راهنمای جامع و مفیدی که اکنون در دست دارید با ارائه ی مفاهیم آبجکت ها و کلاس ها در ابتدای سیر آموزشی، دانشجویان را با این دو کامپوننت بسیار ضروری سریعا آشنا ساخته و آن را در کسب درک عمیق از این مفاهیم یاری می کند. گفتنی است کتاب آموزش java نام برده کاملا بروز بوده و در اپلیکیشن های مبتنی بر Java SE7 و Java SE8 به راحتی قابل استفاده می باشد و تمامی ابزار و قابلیت های نوین این زبان و بستر اجرا را در اختیار مخاطب خود قرار می دهد.

برای دانلود تمامی کتاب های اشاره شده در بالا از لینک زیر استفاده کنید

https://codefriend.ir/2019/04/28/معرفی-کتاب-های-آموزش-جاوا/

معرفی کتاب های آموزش جاوا - CodeFriend.ir
معرفی کتاب های آموزش جاوا – CodeFriend.ir
در این پست می خواهیم به معرفی کاربردی ترین کتاب های آموزش جاوا برای بپردازیم،شما می توانید در کنار این کتاب ها از دوره آموزش جامع جاوا کدفرند  استفاده کنید

نویسنده مطلب: کدفرند(دوست برنامه نویس من)

منبع مطلب

به فکر سرمایه‌گذاری هستی؟

با هر سطحی از دانش در سریع‌ترین زمان با آموزش گام به گام، سرمایه گذاری را تجربه کن. همین الان میتونی با لینک زیر ثبت نام کنی و ۱۰ درصد تخفیف در کارمزد معاملاتی داشته باشی

ثبت نام و دریافت جایزه
ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.