منبع خوب برای یادگیری تنسرفلو۲ (TensorFlow2)

اگر به مبانی نظری شبکه‌های عصبی و یادگیری عمیق تسلط پیدا کرده باشید؛ قطعا میدونید که پیاده‌سازی مدل‌ها و الگوریتم‌های این حوزه به طور دستی کار بهینه‌ای نیست.(چه از لحاظ زمان پیاده‌سازی چه از نظر سرعت محاسبه و … . البته که پیاده‌سازی این الگوریتم‌ها برای فهم و درک بهترشون کار خیلی خوبیه!)

در این راستا فریم‌وُرک‌های خوبی (… ,PyTorch , Keras ) توسعه داده شده‌اند تا به راحتی بشه مدل‌های یادگیری عمیق رو پیاده‌سازی کرد.

یکی از بهترین و معروف‌ترین این فریم‌وُرک‌ها قطعا TensorFlow هستش که تو دو ورژن ۱ و ۲ موجوده.(قاعدتا ورژن ۲ که جدیدتره باید بهتر هم باشه؛ پس برای یادگیری تنسرفلو باید سراغ ورژن ۲ رفت.)

عکس روی جلد کتاب!
عکس روی جلد کتاب!

کتاب فوق به خوبی راجع به تنسرفلو (ورژن ۲) توضیح و تفسیر داده و نحوه‌ی کار با این فریم‌وُرک برای پیاده‌سازی مدل های متداولی مثه

Regression,NN,DNN, CNN, GANs, RNNs, NLP

رو توضیح داده.

این کتاب علاوه بر اینکه نحوه پیاده‌سازی این مدل‌ها با TensorFlow2 رو آموزش میده؛ نکات خوبی هم راجع به مفاهیم پایه‌ای مربوط به شبکه‌های عصبی و یا کلا مفاهیم مربوط به مدل های‌فوق رو بازگو می‌کنه.

در کل برای مسلط شدن به ورژن ۲ TensorFlow، استفاده از این کتاب + documentation خود TensorFlow توصیه میشه.

نسخه pdf این کتاب رو تو کانال شخصی تلگرامم قرار دادم.

نویسنده مطلب: مسعود قهرمانی

منبع مطلب

به فکر سرمایه‌گذاری هستی؟

با هر سطحی از دانش در سریع‌ترین زمان با آموزش گام به گام، سرمایه گذاری را تجربه کن. همین الان میتونی با لینک زیر ثبت نام کنی و ۱۰ درصد تخفیف در کارمزد معاملاتی داشته باشی

ثبت نام و دریافت جایزه
ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.