هیچ وقت تنهایی چیزی رو برای یادگیری شروع نکنید!

گروه و کانال تلگرامی +php با هدف آموزش برنامه نویسی Backend برای هر سطحی از مبتدی تا پیشرفته راه اندازی کردیم. قراره آموزش های مورد نیاز در این زمینه به صورت مرحله به مرحله در کانال قرار داده بشه و در صورت نیاز به پرسش و پاسخ از گروه جهت این ارتباط استفاده بشه . برای این آموزش ها هم از Backend Developer Roadmap 2019 که تصویرش هم قرار داده خواهد شد استفاده خواهیم کرد. زبانی هم که برای آموزش انتخاب کردیم زبان php خواهد بود و در ادامه مرحله به مرحله به آموزش و کسب توانایی مورد نیاز در زمینه Backend خواهیم پرداخت.

———-آدرسگروهتلگرام:t.me/php_plus_gpآدرسکانالآموزشیتلگرام:‌t.me/php_plus————-

اما در ابتدا نیازه که با یک سری مطالب و مفاهیم آشنا شد و بعدش بریم سراغ آموزش.

مطالب اولیه ای که اشاره کردیم از این قراره :

1 – Webserver

2 – Back-end

3 – Front-end

4 – Virual Webserver

5 – Ide

———- آدرس گروه تلگرام : t.me/php_plus_gp آدرس کانال آموزشی تلگرام:‌ t.me/php_plus ————-

اگه در مورد مفاهیمی که بالا گفتیم مطالعه کرده باشید میدونید که برای شروع کار برنامه نویسی به زبان php نیازه که یک سری نرم افزار روی سیستم نصب بشه .

1 – وب سرور مجازی( Virual Webserver ): برای اینکه شما بتونید کد های مربوط به Back-end رو اجرا کنید نیاز به یک سرور دارید. سرور های معروفی که میشه برای اجرای php از اون استفاده کرد apache و nginx هستن ولی با توجه به هزینه مالی تهیه سرور، یک سری نرم افزار ها برای ایجاد یک سرور مجازی بر روی سیستم ایجاد شده اند که از معروفترین اون ها میشه به xampp, wamp, laragon ,… اشاره کرد. وقتی شما این نرم افزار ها رو نصب می کنید به صورت همزمان هم php و هم یک سرور به صورت مجازی که معمولا apache هست بر روی سیستم شما ایجاد میشه و میتونید کد هایی که به زبان php می نویسید رو اجرا کنید و نتیجه رو مشاهده کنید.

2 – ویرایشگر متن( IDE ): برای کد نویسی و مدیریت فایل ها در هنگام برنامه نویسی ویرایشگر های متن خاصی وجود دارند که از معروفترین اونها میشه به :

VS Code, PhpStorm, Netbeans, Eclipse, Nodepad++

اشاره کرد . که ما برای این بخش برای این که بتونید راحت تر کدنویسی کنید و اینکه بتونید توی نوشتن کد ها مهارت کسب کنید از شما میخوایم که برنامه nodepad++ رو نصب کنید. هر چند این برنامه در ظاهر بسیار ساده به نظر میرسه اما برای شروع کار برنامه نویسی گزینه ی بسیار مناسبی هست .

———- آدرس گروه تلگرام : t.me/php_plus_gp آدرس کانال آموزشی تلگرام:‌ t.me/php_plus ————-

نویسنده مطلب: Saeed Ranjbar

منبع مطلب

به فکر سرمایه‌گذاری هستی؟

با هر سطحی از دانش در سریع‌ترین زمان با آموزش گام به گام، سرمایه گذاری را تجربه کن. همین الان میتونی با لینک زیر ثبت نام کنی و ۱۰ درصد تخفیف در کارمزد معاملاتی داشته باشی

ثبت نام و دریافت جایزه
ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.