کتاب برنامه نویسی شی گرا به زبان سی پلاس پلاس

همه چیز از یه آب هویج شروع شد!

400 روز پیش بعد نماز مغرب و عشا یه قرار توی یه کافی شاپ گذاشتیم و مسئله ای مطرح شد. مسئله این بود که دانشجویان برنامه نویسی پیشرفته منبع خوبی برای مطالعه شی گرایی ندارن و راه حل ختم شد به نوشتن کتاب برنامه نویسی شی گرایی (و از اون جهت که در دانشگاه سی پلاس پلاس تدریس می شد) به زبان سی پلاس پلاس.

اول قرار بود که تا تابستان 97 کار کتاب بطور کامل تموم بشه. اما خب از همون اول اولویت ما کیفیت بود و نه کمیت و زمان! منابع زیادی مطالعه شد و با تجربیات تدریس در دانشگاه آمیخته شد و نسخه اولیه کتاب آماده شد. تابستان 97 رسید و نسخه ی اولیه کتاب Shift + Delete شد!

کتاب برنامه نویسی شی گرا به زبان سی پلاس پلاس
کتاب برنامه نویسی شی گرا به زبان سی پلاس پلاس

با دیدی که از نسخه اولیه داشتیم و تجربه ای که کسب کرده بودیم این بار با سرعت بیشتر و البته هدفمندتر شروع به نوشتن کتاب از ابتدا کردیم. تمرین هایی که در دانشگاه طرح کرده بودیم، مثال های کاربردی که تو کار ازشون استفاده می کردیم، سناریو هایی که در کلاس تدریس می کردیم و همه و همه رو در کنار هم جمع کردیم و خروجی آن شد کتابی که بنظرم در توضیح مفاهیم شی گرایی تک هستش!

توی این مدت خاطرات و تجربیات جالبی هم داشتیم که در فرصت مناسب حتما در مورد آن ها خواهم نوشت.

برای شما

در آستانه سال نو اگر دوست داشتید شی گرایی رو قورت بدید پیشنهاد می کنم نوروز خودتون را با کتاب برنامه نویسی شی گرا به زبان سی پلاس پلاس بگذرونید.

با آرزوی سالی سرشار از پیشرفت برای شما

مهدی یوسفی

نویسنده مطلب: mahdiy – مهدی یوسفی

منبع مطلب

به فکر سرمایه‌گذاری هستی؟

با هر سطحی از دانش در سریع‌ترین زمان با آموزش گام به گام، سرمایه گذاری را تجربه کن. همین الان میتونی با لینک زیر ثبت نام کنی و ۱۰ درصد تخفیف در کارمزد معاملاتی داشته باشی

ثبت نام و دریافت جایزه
ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.