۴ راه برای ساده کردن یادگیری برنامه نویسی

یادگیری مهارت های جدید می تواند خسته کنند باشد،پیشرفت کردن به طور طبیعی با فراز و نشیب های فراوانی همراه است و امکان دارد در مسیر پیشرفت،شما با احساس های مختفلی مانند اینکه من نمی توانم روبرو شده و کاملا از یادگیری مهارت جدید صرف نظر کنید. در این مقاله می خواهیم با ۴ راه برای ساده کردن یادگیری برنامه نویسی آشنا شویم.

برای شما

۱.تنظیم اهداف منطقی

شما می توانید زبان های برنامه نویسی مانند HTML و Css را به سرعت در عرض یک هفته یا نهایت ۱۰ روز یادبگیرید،اما اگر شما یک برنامه نویس تازه کار هستید و می خواهید زبان های قدرتمند مانند پایتون یا جاوا را یادبگیرید با به صورت کاملا منطقی حرکت کنید از نحو یا سینتکس یک زبان شروع کرده و قدم به قدم حرکت کنید تا بتوانید یادگیری زبان های قوی را سریعتر و بهتر و منطقی تری یادبگیرید.

برای جلوگیری از دست پاچه شدن و کنار گذاشتن یادگیری برنامه نویسی بهتر است با اهداف معقول و کوتاه مدت تا بلند مدت شروع کنید.

اهداف کوتاه مدت شما ممکن است یادگیری پایه و اساس یک زبان برنامه نویسی مانند جاوا اسکریپت باشد..

اهداف کوتاه مدت اهمیت حیاتی دارد زیرا باعث می شود انگیزه شما برای تکمیل و شروع اهداف بلند مدت به افزایش یابد.

اهداف بلند مدت شما نیز ممکن است برای یادگیری یک زبان قدرتمند مانند پایتون و فریم ورک آن مثل جنگو در سه ماه با هدف حرفه ای شدن و گرفتن یک شغل مناسب به عنوان توسعه دهنده وب باشد.

۲.منابع مورد نیاز خود را انتخاب کنید

منابع موجود برای یادگیری برنامه نویسی بسیار زیاد است این منابع باعث می شود تا دست شما برای انتخاب منبع مناسب برای یادگیری برنامه نویسی و طراحی وب باز باشد.

دوره های آموزشی و منابعی که انتخاب می کنید باید به صورت استاندارد و قدم به قدم باشد.زیرا دوره های که به صورت استاندارد تولید می شود شما را در راه رسیدن به اهدافتان یاری خواهد کرد.

سبک یادگیری شما نیاز اهمیت ویژه ای برخوردار است،آیا سبک شما با دوره های آموزشی آنلاین بیشتر هماهنگ است یا با خواندن کتاب های آموزشی و یا شرکت در ورکشاپ ها،باید سبک خودتان را مشخص کنید تا سریعتر به اهداف خود برسید.

۳.بلافاصله از مهارت های کسب کرده خود استفاده کنید

هنگامی که اصول کار با یک زبان برنامه نویسی را یادگرفتید به طور طبیعی به اطلاعاتی که یک وب سایت یا یک اپلیکیشن چگونه کار می کند پی میبرید.

سعی کنید از مهارت های که بدست آورده‌اید استفاده کنید این مهارت ها در قالب پروژه های ساده و یا طراحی یک صفحه وب و یا ساخت یک اپلیکیشن بسیار ساده باشد.مهم این است که از مهارت های کدنویسی خود استفاده کنید تا هم به نحوه انجام کارهای که در آینده انجام خواهید داد در سطح کوچک آشنا شوید و هم قدرت تحلیل خود از یک برنامه را افزایش دهید.

۴.درگیر یک پروژه واقعی شوید

قسمت مورد علاقه من در سری هری پاتر این است که هری تنها نیست. یادگیری سحر و جادو، مثل کد نویسی، سخت است، به خصوص زمانی که  یک جادوگر با شخصیت منفی در تلاش است تا شما را شکست دهد.اما دوستان هری، قدرت و انگیزه را به او می رسانند و در نهایت او را متقاعد می کنند تا سحر و جادو را به صورت عملی استفاده کند.

ما دانش خود را به استفاده از تعامل با دیگران می توانیم افزایش دهیم،چه چیزی بهتر از اینکه در یک پروژه واقعی و در کنار افرادی حرفه ای دانش خود را به چالش بکشیم.

(دوره های آموزشی برنامه نویسی و طراحی وب کدفرند توسط استاتید دانشگاه و برنامه نویسان حرفه ای تدریس می شود که می تواند یک انتخاب مناسب برای شما باشد).

نویسنده مطلب: کدفرند(دوست برنامه نویس من)

منبع مطلب

به فکر سرمایه‌گذاری هستی؟

با هر سطحی از دانش در سریع‌ترین زمان با آموزش گام به گام، سرمایه گذاری را تجربه کن. همین الان میتونی با لینک زیر ثبت نام کنی و ۱۰ درصد تخفیف در کارمزد معاملاتی داشته باشی

ثبت نام و دریافت جایزه
ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.