۵ راهکار برای زمانبندی مناسب

چجوری تموم کنم پروژه رو؟ -_-
چجوری تموم کنم پروژه رو؟ -_-

یکی از اصلی‌ترین چالش‌های پیش روی هممون، زمانبندی مناسب برای انجام پروژه‌هاست. ممکنه برای شما هم پیش اومده باشه که ابتدای کار، یه سری جزییات رو در نظر نگرفته باشین و همین جزییات شما رو به یه آدم بدقول تبدیل کرده باشه.

اگه مفهوم هرچه زودتر، بهتر رو کنار بگذاریم? زمانبندی برای انجام هر کاری باید متناسب با اولویت‌ها و دانش و توانایی هر شخص، متفاوت باشه.

مسلما نقاط قوت و ضعف ما روی زمانبندی‌مون تاثیر داره. هرچه نقاط قوت شما در حوزه‌های مرتبط با پروژه بیشتر باشن، زمانبندی فشرده‌تری می‌تونین داشته باشین. برای اولین تجربه‌های کاری بهتره در این موضوع محتاط ‌ترعمل کنین.

در ادامه چند نکته مهم در این زمینه باهاتون قسمت میکنم.

۱. نقاط قوت و ضعف‌تون در هر پروژه رو شناسایی کنین. هیچکس کامل نیست و هر کدوم از ما در یک سری حوزه‌ها توانایی بالاتری داریم.

۲. با توجه به نقاط ضعفتون، یک زمانبندی معقول (نه زیادی فشرده و نه زیادی طولانی) برسین. نگاهتون به نقاط ضعف باشه تا بتونین مدیریت بهتری داشته باشین.

۳. تمرکزتون روی سلامت روان و جسمتون باشه. شما بعد از این پروژه هم باید سرحال و پرانگیزه باشین تا بتونین عملکرد خوبی داشته باشین.

۴. اگر حوزه‌ای از پروژه برای شما زیادی مشکل هست، به فکر برون سپاری اون بخش باشید تا به موقع کار رو به اتمام برسونین.

۵. همیشه یه سری بخش‌هایی از پروژه رو میشه با یادگیری سریع جلو برد، این بخش‌ها رو جدی بگیرین و خودتونو تو همین بخش‌ها محک بزنین.


یه زمانبندی معقول حاصل تجربه‌های شما از اشتباهات کوچیک و بزرگتونه، پس از اشتباه کردن نترسید. این اشتباهات بخشی از فرآیند و مسیر یادگیری هستن و تا زمانی که اتفاق نیفتن به نتیجه و جایگاه بهتری نخواهیم رسید ?

نویسنده مطلب: پریا جعفری

منبع مطلب

به فکر سرمایه‌گذاری هستی؟

با هر سطحی از دانش در سریع‌ترین زمان با آموزش گام به گام، سرمایه گذاری را تجربه کن. همین الان میتونی با لینک زیر ثبت نام کنی و ۱۰ درصد تخفیف در کارمزد معاملاتی داشته باشی

ثبت نام و دریافت جایزه
ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.