5 نکته که هر برنامه نویسی باید آن را رعایت کند

همواره در برنامه نویسی مشکلات عجیبی را تجربه میکنیم – این مشکلات گاهی ما را دلسرد و خسته می کند و گاهی حتی به جایی می رسد که تصمیم میگیریم که از برنامه نویسی دست بکشیم!

ما در این مقاله سعی میکنیم نکته هایی را بیان کنیم ، تا برنامه نویسی برای شما جذاب تر و شیرین تر شود.

1- برنامه نویس کمال گرا قطعا شکست میخورد.

برنامه نویس کمال گرا ، شکست می خورد چون هیچ وقت از کاری که تحویل می دهد راضی نیست همیشه ناله می کند و دوست دارد کار بهتری انجام دهد ، از یک لحاظ این مورد بسیار خوب هست ولی از نظر دیگر این مورد قطعا باعث افسردگی و نا امیدی و جدایی از برنامه نویسی می شود ، چون برنامه نویس ذاتا دوست دارد کار به سرانجام برسد و با کمال گرایی این اتفاق هرگز نخواهد افتاد.

2- برنامه نویس باید سیستمی فکر کند.

تفکر سیستمی همواره یکی از چالش های برنامه نویسان است ، منظور از تفکر سیستمی فقط چینش صحیح جداول و ارتباط آن ها نیست ، بلکه تفکر سیستمی باید در تمام ابعاد زندگی برنامه نویس نمایان شود. برنامه نویس واقعی در همه کارها سیستمی فکر میکند حالا این کار میخواهد پروژه طراحی سایت باشد یا برنامه ریزی برای ازدواج.

3- برنامه نویس همواره باید تلاش گر باشد.

برنامه نویسی ذاتا کاری است که اگر در آن تلاش نکنید ، به موفقیت چشم گیری نمی رسید و این موفقیت قطعا شما را نه به درآمد بالا و نه به زندگی خوب هدایت نخواهد کرد. اما راه حل موفقیت در برنامه نویسی تلاش می باشد ، اگر واقعا تلاش کنید و بخواهید قطعا موفق خواهید شد و بعد از گذارندن مدتی خواهید دید که چقدر تلاش کردن شما را به موفقیت نزدیک خواهد کرد.

4- خودتان چالش بسازید.

برنامه نویس باید بتواند مستقل باشد ، اگر برنامه نویس هستید و منتظر این هستید که هر روز کسی برای شما چالشی درست کند و آن را حل کنید ، بدانید که سخت در اشتباه هستید . قدم اول در شروع کار این است حتی اگر چالشی وجود ندارد خودتان برای خودتان چالش درست کنید و آن را حل کنید.

5- کار را درک کنید.

اگر برنامه نویسی موفقی میخواهید باشید ، در هر پروژه ای که انجام می دهید باید کامل همه جوانب را درک کنید ، فراموش نکنید که کار برنامه نویس توجه به جزییات می باشد وگرنه که کلیات و ظواهر را همه می بینند و شناسایی می کنند. اگر شما بتوانید کامل درک کنید که این کار به چه چیزی دقیقا نیاز دارد هیچ وقت با خود نخواهید گفت که ای کاش پول بیشتری برای این پروژه دریافت میکردم.

نویسنده مطلب: سید حسین موسوی

منبع مطلب

به فکر سرمایه‌گذاری هستی؟

با هر سطحی از دانش در سریع‌ترین زمان با آموزش گام به گام، سرمایه گذاری را تجربه کن. همین الان میتونی با لینک زیر ثبت نام کنی و ۱۰ درصد تخفیف در کارمزد معاملاتی داشته باشی

ثبت نام و دریافت جایزه
ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.