css چیست ؟

در واقع CSS یک زبان کمکی برای توصیف عناصر ظاهری و بصری HTML می باشد، بدین معنا که شما با استفاده از CSS نمای سایت خود را بصورت سفارشی تر طراحی خواهید کرد. بنابراین ما به کمک HTML ساختمان و اسکلت سایت را بنا نهاده و سپس با به کمک کد های CSS ظاهر و نمای سایت را طراحی می کنیم.
CSS زبان کد نویسی همیشه همراه HTML است. زبانی که توسط کنسرسیوم بین المللی شبکه جهانی وب یا W3C برای غلبه بر مشکلاتی که در طی زمان استفاده از HTML تا به الان بوجود آمده است پیشنهاد شده. درواقع از آنجا که HTML برای طراحی و زیبا سازی صفحات وب دارای نقاط ضعف و خلاء های بسیاری است، شما نیاز دارید که از زبان های سازگار دیگری مثل زبان سی اس اس استفاده کنید تا بر برخی مشکلات فائق آمده و بتوانید شخصی سازی مورد نظر خودتان را انجام دهید.
زبان CSS زبانی است که به کمک آن قادر خواهید بود که یک فرمان را در قالب یک استایل (Style) نوشته و به تمام صفحات وبتان تحمیل کنید. برای اینکه این موضع را بهتر درک کرده و با برخی نقاط ضعف HTML که توسط زبان سی اس اس مرتفع می گردد آشنا شوید به مثال زیر توجه کنید.
تصور کنید که یک وب سایت استاتیک ۲۰۰ صفحه ای را به کمک HTML ساخته اید. بعد از چند روز تصمیم می گیرد تا فونت تمام کلمات را کمی بزرگتر کنید. گفتن اینکه فونت تمام کلمات بزرگتر شود بسیار کار راحتی است و تنها یک جمله است. ولی در عمل شما باید به ۲۰۰ صفحه و احتمالا بیش از چند صد خط کد سر بزنید تا این کار را انجام دهید. اینجاست که زبان CSS به کمک شما خواهد آمد. شما بجای تغییر صد ها کد در HTML کافی است کد فرمان مورد نظر را در فایل CSS بنویسید تا روی تمام صفحات وب سایت اعمال گردد.

برای شما

نویسنده مطلب: فرزاد عامری

منبع مطلب

به فکر سرمایه‌گذاری هستی؟

با هر سطحی از دانش در سریع‌ترین زمان با آموزش گام به گام، سرمایه گذاری را تجربه کن. همین الان میتونی با لینک زیر ثبت نام کنی و ۱۰ درصد تخفیف در کارمزد معاملاتی داشته باشی

ثبت نام و دریافت جایزه
ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.