GO چیست

زبان برنامه نویسی گولنگ
زبان برنامه نویسی گولنگ

زبان برنامه نویسی Go که به گولنگ یا Golang معروف می‌باشد، یک زبان برنامه نویسی است که در سال 2009 توسط Ken Thompson و Rob Pike و Robert Griesemer در شرکت گوگل ابداع و به صورت متن باز منتشر شد.

علاوه بر گوگل، شرکت‌های بزرگی مانند YouTube ،BBC ،SoundCloud و غیره از این زبان برای طراحی سیستم‌های Back-end استفاده می‌کنند.

می‌توان گفت که Go با ظرافت فراوان قدرت و سرعت زبانی مثل C را با سهولت و سادگی زبانی مثل Python ترکیب کرده. به همین دلیل قادر است طیف بسیار وسیعی از برنامه‌ها را پوشش دهد، از برنامه‌های سیستمی گرفته تا برنامه‌های ساده چند خطی.

Go زبانی است از خانواده C و به همین دلیل برنامه نویسانی که با C++ ،C ،Java ،C#، PHP ،JavaScript و … آشنایی دارند، بسیار راحت این زبان را یاد خواهند گرفت.

Go یک زبان برنامه‌نویسی همه منظوره با امکانات پیشرفته و دستور زبان شفاف می‌باشد. بخاطر پشتیبانی از گستره بسیاری از پلتفرم‌ها، کتابخانه‌های قدرتمند مستند سازی شده و تمرکز روی اصول مهندسی نرم‌افزار، Go یکی از ایده‌آل ترین زبان‌ها برای یادگیری به عنوان اولین زبان برنامه‌نویسی می‌باشد.

نویسنده مطلب: یونس ابراهیمی

منبع مطلب

به فکر سرمایه‌گذاری هستی؟

با هر سطحی از دانش در سریع‌ترین زمان با آموزش گام به گام، سرمایه گذاری را تجربه کن. همین الان میتونی با لینک زیر ثبت نام کنی و ۱۰ درصد تخفیف در کارمزد معاملاتی داشته باشی

ثبت نام و دریافت جایزه
ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.