python یا c# چه بسا f# مسئله این است!

مقدمه

خوب دوستان من خودم به شخص c# کار هستم ولی می خواهم از این به بعد بطور همزمان python و f# هم یاد بگیرم و پست های آموزشی چیزی رو که یاد گرفتم بگذارم.

و اما دلیل یادگیری زبان های دیگر

مسئله اینجاست که سی شارپ زبان قدرتمندی هست ولی بنظر من ریزکاری خیلی خیلی زیادی دارد تا از تمام قدرتش نهایت استفاده رو کرد یک نمونه کوچکش اینکه در عمل بدرستی معلوم نیست کجا باید از struct بجای کلاس استفاده کرد من نمونه هایی که در سطح اینترنت هست دیدم تا حالا به struct برخورد نکردم و فقط این نوع کدها در سورس کد های Microsoft وجود دارد و خیلی اعضای جدیدی که در هر نسخه سی شارپ اضافه میشه و مانند struct برای من بدون استفاده هست چون باید خیلی با دقت استفاده بشوند در غیر این صورت بجای بالا بردن عملکرد برنامه باعث افت عملکرد برانامه خواهد شد. اما به هر حال این نقطه ضعف سی شارپ نیست بلکه مشکل من هست که باید بروز باشم و در مورد سی شارپ بیشتر مطالعه کنم.

دلیل یادگیری زبان python

شاید دلیل اصلیش این بود همه جا سخن از این زبان بود از ویرگول گرفته تا اینستاگرام! بله درسته اینستاگرام! و بعد از تحقیق فهمیدم ساده ترین زبان برای یادگیری. خوب پس چه اشکالی داره یاد بگیرم ؟

دو- دارا بودن کتابخانه های زیاد و پر قدرت. من در حال انجام یک پروژه هستم هرچی در باره کتابخانه مورد نیازم سرچ میکردم نتایج مربوط به python بود

سه – syntax ساده و مهم تر از اون دارا بودن IDE قدرتمند visual studio 2019 !

دلیل یاگیری زبان F#

شاید دلیل اصلیش این باشه که میشه با c# با هم استفاده کرد

دو – پیشنهاد خود Microsoft برای یادگیری این زبان

سه – قدرتمندترین زبان Functional – علاوه بر این می توانید شی گرایی و رویه ای هم استفاده کنید !

چهار – syntax ساده – من نمیتونم syntax اف شارپ و با python مقایسه کنم چون هر دو در مرحله یادگیری اولیه هستم اما اینو می تونم بگم خیلی شبیه زبان TypeScript و مخلوطی با python (تو رفتگی ها حذف علائم مانند ; )

پنج – نوشتن کدهای Parallel راحت و بی دردسر (البته هنوز نمیدونم چطور ولی طبق تحقیق می دونم که خیلی راحت هست)

کلام آخر

من پروژه هام با c# می نویسم و خواهم نوشت و حتما f# هم مخلوطش می کنم اما با python می خواهم بیشتر تفریحی سمت بازی سازی از اینجور چیزا برم.

با توجه به این که از c# 7 به بعد syntax سی شارپ داره کم کم تغییر میکنه و به حذف علائم داره پیش میره. باید دید syntax سی شارپ در آینده چه تغییری میکنه.

خوب اگر مطلب تا آخر خوانده باشید شاید بیشتر از 10 تا غلط املایی دارم چرا ؟ چون می خواهم مثلا خودمونی (خودمانی) نوشته باشم. نمیدونم (نمی دانم)این کار درست است یا نه.

نویسنده مطلب: آرمان

منبع مطلب

به فکر سرمایه‌گذاری هستی؟

با هر سطحی از دانش در سریع‌ترین زمان با آموزش گام به گام، سرمایه گذاری را تجربه کن. همین الان میتونی با لینک زیر ثبت نام کنی و ۱۰ درصد تخفیف در کارمزد معاملاتی داشته باشی

ثبت نام و دریافت جایزه
ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.