برنامه نویسی چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

برنامه نویسی چیست؟ و چه کاربردی دارد؟سب درآمد برای نوجوانان
برنامه نویسی چیست؟ و چه کاربردی دارد؟سب درآمد برای نوجوانان

از کلاس برنامه نویسی مقدماتی گرفته تا زبانهای برنامه نویسی پیشرفته ، در اینجا بهترین منابع را پیدا کنید. برنامه نویسی چیست؟ و چه کاربردی دارد؟ زبان های برنامه نویسی رایانه به ما این امکان را می دهند که به زبانی که کامپیوتر می فهمد ، به کامپیوتر دستورالعمل دهیم. همانطور که بسیاری از زبانهای مبتنی بر انسان وجود دارد ، مجموعه ای از زبانهای برنامه نویسی رایانه نیز وجود دارد که برنامه نویسان می توانند از آنها برای برقراری ارتباط با رایانه استفاده کنند.

بخشی از زبان که کامپیوتر می تواند درک کند “باینری” نامیده می شود. ترجمه زبان برنامه نویسی به باینری به عنوان “کامپایل” شناخته می شود. هر زبان ، از زبان C گرفته تا پایتون ، ویژگی های متمایز خود را دارد ، گرچه در بسیاری از موارد مشترکات بین زبان های برنامه نویسی وجود دارد.

این زبانها به رایانه ها اجازه می دهد تا اطلاعات گسترده و پیچیده ای را به سرعت و با کارآیی پردازش کنند. به عنوان مثال ، اگر لیستی از اعداد تصادفی شده از یک تا ده هزار به فرد داده شود و از او خواسته شود آنها را به ترتیب صعودی قرار دهد ، احتمال اینکه مدت زمان زیادی طول بکشد و شامل برخی خطاها باشد نیز وجود دارد.

و در حالی که بسیاری از افراد به دنبال یادگیری جدیدترین زبانهای رایانه ای هستند ، اخبار اخیر در مورد کمبود رمزگذارانی که می توانند از برنامه قدیمی COBOL استفاده کنند ، که باعث تاخیر در پردازش ادعاهای بیکاری در سراسر کشور می شود ، نشان می دهد که مهارت های خوب برنامه نویسی هرگز از بین نمی روند. برای درک بهتر جواب سوال برنامه نویسی چیست؟ و چه کاربردی دارد؟ پاراگراف زیر را بخوانید.

درک اصول برنامه نویسی

ترینا کلمن ، مدیر عامل و رئیس شرکت راه حل های جامع کلمن ، خالق می گوید: کدگذاری چیزی است که باعث می شود اتومبیل های هوشمند ما کار کنند ، و خانه های هوشمند ما و همه چیزهایی که باعث می شود مردم عاشق آن شوند و به کار آنها فکر نکنید. کدگذاری برای پیشبرد فناوری ضروری است.

برای شما

برنامه نویسی چیست؟ و چه کاربردی دارد؟ دانش آموزان کلاس چهارم تا 12 و همچنین دانشجویان و بزرگسالان می توانند در دوره های برنامه نویسی ایرانیان سایبر شرکت کرده و مهارت خود را افزایش دهند.

یک برنامه رایگان توسط انستیتوی فناوری ماساچوست که برای آموزش کدگذاری به کودکان 8 تا 16 ساله طراحی شده است ، اگرچه توسط افراد در هر سنی استفاده می شود و اسکرچ ، یک برنامه رایگان است که برای آموزش بچه های کوچکتر از 5-7 سال طراحی شده است. برنامه نویسی چیست چه کاربردی دارد؟ چگونه داستان ها و بازی های تعاملی خود را بسازند.

اسکرچ یک سیستم کشیدن و رها کردن است. برای یادگیری کدنویسی کار زیادی لازم است. اما اسکرچ به صورت ساده ای به آموزش برنامه نویسی برای کودکان می پردازد. مهارت های برنامه نویسی چیزی است که باید با تمرین کردن آن را یاد گرفت. در برنامه نویسی قدرت تحلیل دانش آموزان افزایش می یابد.

معرفی سایت های برنامه نویسی کودکان و نوجوانان در سطح جهان

1 – خان آکادمی

2 – کداکید

3 – کدابل

امیدوارم مقاله برنامه نویسی چیست؟ و چه کاربردی دارد؟ به شما در شناخت برنامه نویسی و کاربردهای آن کمک کرده باشد. خوشحال میشم با کامنت هاتون شما هم توضیحاتی پیرامون سوال برنامه نویسی چیست و چه کاربردی دارد؟ بپردازید.

نویسنده مطلب: مهران رضایی

منبع مطلب

به فکر سرمایه‌گذاری هستی؟

با هر سطحی از دانش در سریع‌ترین زمان با آموزش گام به گام، سرمایه گذاری را تجربه کن. همین الان میتونی با لینک زیر ثبت نام کنی و ۱۰ درصد تخفیف در کارمزد معاملاتی داشته باشی

ثبت نام و دریافت جایزه
ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.