مهارت های مورد نیاز و اساسی برای برنامه نویس شدن

مهارت های برای برنامه نویس شدن مهم است چون اکنون که ما تصمیم گرفته ایم به دنیای بی انتها و لذت بخش برنامه نویسی قدم بگذاریم.مهارتهایی که باید در کسب آنها بکوشید ، بستگی به علایق، توانایی ها و استعداد شما و همچنین اهداف شغلی و منابع موجود دارد. اما با وجود نامشخص بودن وضعیت اقتصادی پیش رو، دستیابی به مهارت هایی که برای پیشرفت و آینده شغلی شما مفید خواهد بود.

مهارتهایی که هم اکنون در بازار کار بسیار مورد نیاز است و طبق نظر وزارت کار آمریکا در فهرست کار فرمایان قرار دارد، عبارتند از:

 1. هماهنگی: تنظیم اقدامات بر اساس اقدامات دیگران
 2. برنامه نویسی: نوشتن برنامه های کامپیوتری با اهداف مختلف
 3. مدیریت زمان: مدیریت زمان خود و دیگران
 4. تفکر انتقادی: استفاده از منطق و دلیل برای تشخیص میزان ضعف یا قدرت راه حل های جایگزین، نتایج یا رویکردهایی به مسئله
 5. تجزیه و تحلیل سیستم ها: تشخیص اینکه یک سیستم چگونه کار می کند و چه طور تغییر شرایط، عملکردها و محیط، می تواند روی خروجی آن تاثیرگذار باشد.
 6. حل کردن مسائل پیچیده: تشخیص پیچیدگی مسائل و بازخوانی اطلاعات مرتبط برای توسعه و ارزیابی گزینه ها و به اجرا درآوردن راه حل ها.
 7. صحبت کردن: صحبت با دیگران برای انتقال موثر اطلاعات
 8. یادگیری پویا: یادگیری به نحوی که فرد یادگیرنده در فرایند حل مسئله یا تصمیم گیری به صورت عملی درگیر باشد.
 9. انتخاب تجهیزات: تشخیص انواع ابزارها و تجهیزاتی که برای یک کار مشخص موردنیاز است.
 10. توانایی خواندن متون و درک مطلب: درک جملات نوشته شده و پاراگراف ها در مستندات مرتبط با موضوعات کاری
 11. استراتژی های یادگیری: انتخاب و به کارگیری روش ها و رویه های مناسب برای یادگیری و آموزش
 12. تجزیه و تحلیل کنترل کیفیت : اجرای آزمون و بررسی هایی روی محصول، خدمات، عملکرد یا حتی فرآیندهایی که کار ارزیابی کیفیت را برعهده دارند.
 13. تحلیل عملیات: تحلیل نیازمندی های محصول برای خلق طراحی
 14. ریاضیات: استفاده از علم ریاضی برای حل مسئله
 15. شنیدن پویا: یعنی توجه کامل به چیزی که دیگران در حال گفتن آن هستند، وقت گذاشتن برای فهمیدن نکته هایی که سعی در گفتن آن داشتند، پرسیدن سوال های مناسب، قطع نکردن صحبت دیگران
 16. نصب و راه اندازی: نصب تجهیزات، ماشین ها، سیم کشی یا برنامه ها.
 17. خطایابی : تشخیص علت خطاهای عملکردی و تصمیم گیری لازم برای حل آنها.
 18. قضاوت و تصمیم گیری: توجه به هزینه/ فایده اقدامات احتمالی برای تصمیم گیری صحیح.
 19. طراحی تکنولوژی: تولید و تطابق امکانات و تکنولوژی برای ارائه پاسخ مناسب به نیاز.
 20. تمرکز بالا : به منظور جلوگیری از خطا و اشتباه در تولید کدهای جدید و حفظ یکپارچگی در کدهای تولید شده
 21. بررسی مداوم فن آوری های جدید در حوزه برنامه نویسی : و استفاده از آخرین تکنیک ها برای نوشتن کدها و برنامه های جدید

مهارت های مورد نیاز و اساسی برای برنامه نویس شدن

۱.از کلاس درس فراتر بروید

یادگیری در سر کلاس و دانشگاه میتواند جذاب باشد. با این حال، این کلاس ها واقعا نمی توانند به شما کد نویسی یاد دهند.اکثر دانشگاه ها زبان هایی را به شما یاد میدهند که به آنها علاقه ندارید. شخصا می خواستم در توسعه ی وب حرفه ای شوم. با این حال، متوجه شدم که حتی جاوا اسکریپت در برنامه درسی ما نبود. در عوض، به من زبان C را آموزش دادند که علاقه ای به آن نداشتم.

در حقیقت، شما عمدتا فقط با اصول برنامه نویسی، ساختارهای داده ها و الگوریتم ها تغذیه می شوید؛ البته، منطقی است که مبانی را بدانید، اما این برای موفقیت اصلا کافی نیست.

تعجب می کنید اگر بدانید ۹۰ درصد از توسعه دهندگان نرم افزار خودشان برنامه نویسی را یاد میگیرند.

برای اینکه به عنوان یک توسعه دهنده نرم افزار به موفقیت برسید، شما باید همیشه در حال یادگیری باشید ، با این حال، این لزوما به این معنی نیست که شما نیاز به یک کتابفروشی داشته باشید، اما نمیتوانید از دانشگاه خود نیز خارج شوید. با این وجود، حتی اگر در دانشگاه هستید، لازم است که اطلاعات را بخش بخش یاد بگیرید. شما می توانید به طور رایگان با codecademy شروع کنید و یا با پرداخت حق اشتراک، از دوره های با کیفیت در وب سایت کدفرند استفاده کنید.

۲.تاثیر سرعت تایپ در افزایش راندمان برنامه نویس

در واقع همان طور که یک ویرایشگر کد به منزله یک ابزار برنامه نویسی است، نحوه صحیح تایپ نیز می‌تواند همچون ابزاری کاربردی، کمک شایانی در حرفه ای شدن ما به عنوان یک برنامه نویس کند. از دید ما کسب مهارت تایپ صحیح (ده انگشتی) برای حرفه ی برنامه نویسی لازم و ضروری است. به عبارت دیگر برنامه نویسی صرفاً در نوشتن کد خلاصه نمی شود بلکه ما به عنوان یک برنامه نویس گاهی نیاز داریم تا پیرامون اپلیکیشن خود توضیحاتی بنویسیم و یا چنانچه عضو یک تیم برنامه نویسی باشیم نیاز داریم تا با مابقی برنامه نویسان در تعامل بوده و مکاتبه نماییم و یا از طریق Comment، توضیحاتی را درون کد خود بنویسیم.

۳.تاثیر زبان انگلیسی در پیشرفت برنامه نویس

مهارت بعدی که برای یک برنامه نویس لازم و ضروری است فراگیری زبان انگلیسی است. در واقع دلایل مختلفی وجود دارند که ما تاکید داریم برنامه نویسان مبتدی می بایست حداقل به زبان انگلیسی آشنایی داشته باشند.از جمله این دلایل می توان به این نکته اشاره کرد که یک برنامه نویس برای این که همواره به روز باشد و از آخرین پیشرفت ها در زمینه برنامه نویسی مطلع باشد می بایست با زبان انگلیسی آشنا باشد چرا که تولید علم در دنیا به این زبان صورت می گیرد. از سوی دیگر Documentation یا اسناد زبان های برنامه نویسی کاملاً به زبان انگلیسی نوشته شده است و برای خواندن آن ها ما می بایست با زبان انگلیسی آشنا باشیم.

۴.مسائل را ابتدا بروی کاغذ حل کنید

حل مشکلات برنامه نویسی بر روی کاغذ برای اولین بار می تواند به شما کمک کند تا با تکرار انعطاف پذیر و آرام تر باشید. ساده ترین راه برای شناسایی یک ایده عالی بدون اینکه در مورد پیاده سازی آن دغدغه ایی داشته باشید استفاده از قلم ، کاغذ یا است. قبل از حل هر مشکلی در رایانه، الگوریتم را روی کاغذ بنویسید، اشتباهات را انجام دهید، آنها را کنسل کنید، و اجازه دهید خلاق باشید.

۵.شروع کنید به حل مشکلات پیچیده تر

انتظار می رود که به طور مداوم یادگیری را ادامه دهید، دراین صورت مطمئنا رشد خواهید کرد. خودتان را محدود به حل مسائل ساده نکنید. برای حل مسائل پیچیده تر خودتان را به چالش بکشید. همچنین، سعی کنید یک مشکل واقعی را برطرف کنید و برنامه ای برای حل مشکل ایجاد کنید. شما می توانید با ایجاد برنامه هایی که در حال حاضر وجود دارد شروع کنید – این کار به شما تجربه کافی برای مواجه شدن با هر گونه پروژه های جدید که ممکن است بخواهید در آینده ایجاد کنید را میدهد. ممکن است در ابتدا پروژه ای را کپی کنید سپس قسمت های مورد نظر خود را به آن اضافه کنید. وقتی احساس می کنید به اندازه کافی خوب هستید، پیش بروید و به ایده های اصلی خود بپردازید.

۶.از ریاضی در برنامه نویسی و زندگی واقعی ترسی نداشته باشید

اگر شما هنوز در دانشگاه هستید، به طور جدی تمام برنامه ها برای برنامه نویس شدن خود را تمام کنید. از Project Euler برای حل مسائل ریاضی استفاده کنید. Project Euler فوق العاده مفید است، زیرا در سطوح مختلف دشواری، سوالات چالش برانگیز دارد و در هنگام حل آنها مهارت های خود را افزایش می دهید.

صادقانه بگویم پروژه هایی در این سایت وجود دارد که واقعا دشوار است، اما جالب هستند. فقط به یاد داشته باشید، برای آسان زندگی کردن در فردا ، اکنون باید سخت کار کنید. در شرایط دشوار زندگی نیز فکر کنید و همچنین می توانید راه هایی برای ایجاد برنامه هایی پیدا کنید که می توانند همه چیز را آسان تر کنند. تلاش برای پیاده سازی ویژگی های این برنامه ها به شما امکان می دهد تا قدرت خود را در برنامه نویسی افزایش دهید.

(دوره های آموزش برنامه نویسی وب ، وردپرس،سئو،طراحی گرافیک،فتوشاپ،برنامه نویسی اندروید در کدفرند)

https://codefriend.ir/2020/02/12/%d9%85%d9%87%d8%a7%d8%b1%d8%aa-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d9%85%d9%88%d8%b1%d8%af-%d9%86%db%8c%d8%a7%d8%b2-%d9%88-%d8%a7%d8%b3%d8%a7%d8%b3%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d9%86%d8%a7%d9%85%d9%87/

مهارت های مورد نیاز و اساسی برای برنامه نویس شدن - CodeFriend.ir
مهارت های مورد نیاز و اساسی برای برنامه نویس شدن – CodeFriend.ir
مهارت های برای برنامه نویس شدن مهم است چون اکنون که ما تصمیم گرفته ایم به دنیای بی انتها و لذت بخش برنامه نویسی قدم بگذاریم.مهارتهایی که ، برنامه نویس شدن

نویسنده مطلب: کدفرند(دوست برنامه نویس من)

منبع مطلب

به فکر سرمایه‌گذاری هستی؟

با هر سطحی از دانش در سریع‌ترین زمان با آموزش گام به گام، سرمایه گذاری را تجربه کن. همین الان میتونی با لینک زیر ثبت نام کنی و ۱۰ درصد تخفیف در کارمزد معاملاتی داشته باشی

ثبت نام و دریافت جایزه
ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.