نکاتی مهمی که باید قبل از شروع کدنویسی باید بدانید

هنگامی که می خواهید شروع کدنویسی را شروع کنید، بهتر است چند نکته را مدنظر داشته باشید تا وسط کار به مشکل نخورید. بهتر است مواردی که در ادامه مطرح می کنیم را در خودتان جستجو کنید و بعد به صورت حرفه ای به برنامه نویسی بپردازید.

۱.از پروژه‌های کوچک شروع کنید

می‌توانید کار خود را با برنامه‌نویسی یک اپلیکیشن یا طراحی وب‌سایتی که نیازمند هفته‌ها و یا حتی ماه‌ها زمان باشد، آغاز کنید؛ اما این کار نه‌تنها به پیشرفت کد نویسی شما کمک نمی‌کند، بلکه باعث می‌شود در ابتدای کار خود با مشکلات زیادی مواجه شوند.

بسیاری از کسانی که قصد یادگیری کد نویسی دارند تصور می‌کنند که باید دو یا سه مرحله از کار را هم‌زمان با یکدیگر انجام دهند و این موضوع باعث می‌شود نتوانند نخستین گام خود را با موفقیت بردارند. توصیه می‌کنیم آموزش برنامه‌نویسی را از کوچک‌ترین بخش ممکن آغاز کنید.(دوره های آموزشی کدفرند از پایه زبان ها و فریم ورک های برنامه نویسی به دانشجو یاد میدهند).

۲.روند کدنویسی را به برنامه نویسان حرفه ای نشان دهید

برخی از نشان دادن روند کار خود، ترس دارند و فقط به دنبال نتیجه نهایی هستند.این رویکرد ممکن است در برخی موارد مثل حل کردن معادله‌های مختلف مشکلی نداشته باشد و افراد این توانایی را داشته باشند که برخی از معادلات را در ذهن خود حل کنند و فقط نتیجه نهایی را بر روی کاغذ بیاورند؛ اما در مورد برنامه‌نویسی این‌چنین نیست و تا کد ننویسید چیزی اجرا نمی‌شود.

تصور کنید قصد داشته باشید برنامه‌ای برای محاسبه امتیاز بازیکنان بنویسد و یا بخواهید در هر صفحه از وب‌سایت شما، فقط ده نتیجه جستجو نمایش داده شود. این کار را نمی‌توان تنها به‌صورت ذهنی انجام داد و برای کسب نتیجه باید دانش ذهنی خود را به‌صورت کد بنویسید تا اجرا شود.

۳.هم‌زمان بر روی چند پروژه کار نکنید

برخی افراد هنگامی‌که نمی‌توانند بخشی از کار را انجام دهند، کار کردن بر روی بخش دیگری را آغاز می‌کنند و یا وقت خود را صرف تکمیل پروژه‌ای می‌کنند که قبلاً در حال انجام آن بوده‌اند. این افراد غالباً درک درستی از کار خود ندارند و در اغلب موارد به نتیجه مطلوب دست پیدا نمی‌کنند.

زمانی که بخش‌های مختلف را تکمیل می‌کنید، تعامل کدها را به‌خوبی مشاهده خواهید کرد و می‌توانید باگ‌ها را سریع‌تر تشخیص دهید. پیشنهاد می‌کنیم بر روی هر بخش به‌صورت جداگانه تمرکز کنید و آن را تکمیل کنید و پس‌ازآن به سراغ بخش بعدی بروید.(در طول دوره های آموزشی کدفرند به راحتی با نحوه خطایابی و دیباگ برنامه های نوشته شده را یادمیگیرید).

۴.تنها به جستجو در گوگل متکی نباشید

جستجوی کدها در گوگل می‌تواند روش خوبی برای یادگیری کدها باشد، اما افرادی که فعالیت خود درزمینهٔ کد نویسی آغاز کرده‌اند، نباید تنها به جستجو در گوگل متکی باشند. البته گاهی اوقات برخی از کد نویسان در حین شروع کدنویسی  اصلاً کدها را در گوگل جستجو نمی‌کنند و تلاش می‌کنند و تنها با اتکا به حافظه، یادداشت‌های خود و فرضیه‌های منطقی کار خود را پیش می‌برند؛ اما این هم درست نیست و چنین رویکردی در اغلب موارد منجر به یادگیری نمی‌شود. سعی کنید تعادل را حفظ کنید.

علاوه بر جستجوی کدها در گوگل، روش‌های دیگری نیز وجود دارد که می‌توانند به پیشرفت شما کمک کنند. از میان آن‌ها می‌توان به استفاده از کتابخانه‌ها، فریمورک‌ها، زبان‌های برنامه‌نویسی مختلف، syntax changing و همچنین توجه به روش‌های منسوخ‌شده در این حوزه، اشاره کرد.برنامه‌نویسی بر پایه اشتراک‌گذاری دانش استوار است. از اطلاعات به اشتراک گذاشته‌شده توسط سایرین استفاده کنید و سعی کنید دانش خود را در اختیار افراد علاقه‌مند قرار دهید.

سخن آخر

گاهی اوقات ممکن است اشتباه در کد، دلیل ایجاد مشکل نباشد و خطا مربوط به‌اشتباه توسعه‌دهنده باشد؛ بنابراین باید به این موضوع توجه کنید که همیشه کدها دلیل دست نیافتن به نتیجه مطلوب نیستند و ممکن است اشتباه خود شما موجب بروز اشکال شود. تسلط شما بر شروع کدنویسی نه‌تنها روند یادگیری شمارا سرعت می‌دهد، بلکه موجب می‌شود باگ‌های مختلف را نیز سریع‌تر بیابید و برطرف کنید.

https://codefriend.ir/2020/04/27/نکاتی-مهمی-که-باید-قبل-از-شروع-کدنویسی/

نکاتی مهمی که باید قبل از شروع کدنویسی باید بدانید - CodeFriend.ir
نکاتی مهمی که باید قبل از شروع کدنویسی باید بدانید – CodeFriend.ir
هنگامی که می خواهید شروع کدنویسی را شروع کنید، بهتر است چند نکته را مدنظر داشته باشید تا وسط کار به مشکل نخورید. بهتر است مو + کد نویسی + شروع برنامه نویسی

نویسنده مطلب: کدفرند(دوست برنامه نویس من)

منبع مطلب

به فکر سرمایه‌گذاری هستی؟

با هر سطحی از دانش در سریع‌ترین زمان با آموزش گام به گام، سرمایه گذاری را تجربه کن. همین الان میتونی با لینک زیر ثبت نام کنی و ۱۰ درصد تخفیف در کارمزد معاملاتی داشته باشی

ثبت نام و دریافت جایزه
ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.