3 تا راه ساده که نذاری کامپیوترت ویروسی بشه.

راه هایی ساده برای جلوگیری زا ویروسی شدن کامپیوتر
راه هایی ساده برای جلوگیری زا ویروسی شدن کامپیوتر

کامپیوتر شما تا زمانی که به اینترنت وصل هستید به طور مداوم در معرض انواع تهدیدها می باشد. به همین دلیل هوشیاری و پیشگیری ضروری است. هرچند آنتی ویروس ها می توانند معمولا مشکل را حل کنند اما در برخی مواقع دزدیده شدن اطلاعات و به سرقت رفتن پوشه ها می توانند برای مدتی طولانی مشکلات زیادی را بهمراه بیاورند. خوشبختانه مراقبت در مقابل ویروس ها، بدافزارها و دیگر تهدید ها تنها به کمی مطالعه و دانش احتیاج دارد. با ما همراه باشید تا نکاتی کاربردی برای مراقبت از کسب و کار و کامپیوترهای شخصی بیاموزید.

راه های مراقبت از کامپیوتر در مقابل ویروس ها

1. از نرم افزار آنتی ویروس استفاده کنید.

بهترین دفاع شما یک نرم افزار قابل اعتماد آنتی ویروس است. این برنامه ها طوری طراحی شده اند تا تهدیدها را شناسایی و قرنطینه کنند، پیش از اینکه آسیبی وارد کنند یا دستگاه شما را آلوده کنند. هم چنین اسکن پوشه های مشکوک در ایمیل ها و وبسایتها نیز از دیگر خدمات این نرم افزارها محسوب می گردد. بروزرسانی های مرتبی نیز برای این نرم افزارها منتشر می گردد تا تهدید های جدید و هم چنین مراقبت در مقابل باج افزارها، نرم افزارهای جاسوسی و بدافزارهای جدید را داشته باشید. با وجود نسخه های آنتی ویروس بسیار به صورت آنلاین و رایگان، بهترین کار خرید آنتی ویروس از یک برند شناخته شده و متخصص در این زمینه است.

2. به صورت ایمن اینترنت را مرور کنید.

مهم است که بدانید این تهدیدها از کجا وارد سیستم شما می شوند. متجاوزان مخرب معمولا از قسمت پیوست یا attachment ایمیل ها یا فایل هایی که توسط مرورگر دانلود می شوند وارد سیستم شما می شوند. اگر فرستنده ایمیلی را نمی شناسید هرگز فایلی که فرستاده شده است را دانلود نکنید. وقتی که در وبسایت ها گشت و گذار می کنید، هرگز هیچ چیزی از طرف منابع ناآشنا و ناشناخته را دانلود نکنید. برخی وبسایت ها به طور اتوماتیک فایلهایی را توسط مرورگر شما دانلود می کنند. هرگز آنها را باز نکنید. نرم افزار آنتی ویروس ما به طور خودکار آنها را قرنطینه خواهد کرد یا خود شما نیز می توانید آن را حذف کنید.

3. آنتی ویروس و مرورگر خود را بروز نگه دارید.

مرورگرهای اینترنت، نرم افزارهای کامپیوتری و سیستم های عامل با هر بار ارتقا پشتیبانی بیشتری از آنتی ویروس دریافت می کنند. حتما این موارد را به روزرسانی کنید. این بروزرسانی ها همیشه رایگان خواهد بود و محافظت کافی در مقابل تهدیدهای جدید و قدیم فراهم می کند. اگر برای بروزرسانی ها به کمک احتیاج دارید، با یک متخصص خدماتی کامپیوتر صحبت کنید.

نویسنده مطلب: صفرویک

منبع مطلب

به فکر سرمایه‌گذاری هستی؟

با هر سطحی از دانش در سریع‌ترین زمان با آموزش گام به گام، سرمایه گذاری را تجربه کن. همین الان میتونی با لینک زیر ثبت نام کنی و ۱۰ درصد تخفیف در کارمزد معاملاتی داشته باشی

ثبت نام و دریافت جایزه
ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.