چرا قبل از یادگیری برنامه نویسی باید زبان انگلیسی را بیاموزیم؟

برنامه نویسی و رشد روز افزون آن در دنیا و به تبع آن در ایران باعث شده تا بسیاری از نوجوانان و جوانان به سمت یادگیری آن سوق پیدا کنند. اما برای یادگیری هر چیزی منابع آموزشی آن حوزه بسیار حائز اهمیت هستند.

اگر گشت و گذاری به منابع فارسی یادگیری برنامه نویسی در وب فارسی بزنیم متوجه این موضوع می شویم که منابع بسیاری برای آن وجود دارد.اما مشکل اساسی آن ها بروز نبودن آن ها است.برای مثال شما می توانید یادگیری سی شارپ یا پایتون را به راحتی در منابع فارسی پیدا کنید اما نمیتوانید یک منبع آموزشی خوب برای هوش مصنوعی با پایتون پیدا کنید. پس راه حل چیست؟

برای شما

زبان انگلیسیتان را تقویت کنید!

اگر میخواهید یک برنامه نویس حرفه ای و کارآمد شوید باید به فکر یادگیری زبان انگلیسی باشید.

زبان تخصصی یا محاوره ای؟

برای یادگیری یک زبان برنامه نویسی شما نیاز به اصطلاحات سخت حوزه IT نخواهید داشت بلکه باید زبان محاوره و عادی انگلیسی یاد بگیرید.برای اینکار می توانید از پادکست های ESLPOD استفاده کنید. این وبسایت یک بخش برای موضوعات مرتبط با IT پادکست های ویژه ای طراحی کرده است.

از چه منابعی استفاده کنیم؟

اگر واقعا میخواهید برنامه نویسی را یاد بگیرید پیشنهاد من به شما وبسایت udemy.com یا lynda.com است. این دو وب سایت در حوزه برنامه نویسی آموزش های بسیار کارآمد و صد البته کاربردی را برای دانشجویان قرار داده اند.

اعتماد به نفس کافی برای یادگیری برنامه نویسی به زبان انگلیسی را ندارم؛ راهکار چیست؟

شما چندین سال به طور متوالی همه چیز را به فارسی آموخته اید و این تغییر قطعا ترس و دلهره را در شما ایجاد میکند. اما اگر بخواهم تجربه شخصی ام را با شما در میان بگذارم باید بگویم که به هیچ عنوان فیلم ها را از وسط نگاه نکنید.این راه مناسبی برای فهمیدن این موضوع که می توانید برنامه نویسی را با انگلیسی یاد بگیرید یا نه نیست! قطعا اگر بخواهید به زبان فارسی هم یاد بگیرید باید از اولین قسمت فیلم های آموزشی شروع کنید. همیشه اولین قسمت را ببینید.همزمان به صحبت های مدرس و نشانه گر موس دقت کنید و بعد خودتان کدها را تست کنید.

و در آخر…

هر روز یک وقت معین برای یادگیری زبان انگلیسی تان اختصاص دهید.به هیچ عنوان دنبال گرامر نباشید.شما قرار نیست کنکور دهید! فقط یاد بگیرید و بدانید که در این راه دلسرد شدن بسیار عادیست. پس وقتی زمین خوردید، بلند شوید و دوباره با قدرت ادامه دهید.

نویسنده مطلب: پِمیدی | Pemidi

منبع مطلب

به فکر سرمایه‌گذاری هستی؟

با هر سطحی از دانش در سریع‌ترین زمان با آموزش گام به گام، سرمایه گذاری را تجربه کن. همین الان میتونی با لینک زیر ثبت نام کنی و ۱۰ درصد تخفیف در کارمزد معاملاتی داشته باشی

ثبت نام و دریافت جایزه
ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.