درباره دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی اینترنتی

برای کسانی که در دنیای فعلی کسب و کاری دارند یه به دنبال ایجاد شغلی جدید برای خودشان هستند، ناگزیرند به بازاریابی در دنیای دیجیتال که امروزه به نام دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing)مشهور است، فکر کنند.

متخصص دیجیتال مارکتینگ شوید!
متخصص دیجیتال مارکتینگ شوید!

واقعیت این است که برای یادگیری بازاریابی دیجیتالی محتواهای رایگان زیادی وجود دارد. برای کسانی که به زبان انگلیسی تسلط نسبی دارند، وبسایت مارکتو و هاب اسپات محتواهای بسیار مفیدی دارند. محتوای یوتیوب، آپارات و همین سایت ویرگول نیز پر است از محتواهای رایگان و مفیدی که می توان برای آشنایی با دیجیتال مارکتینگ از آنها استفاده کرد.

اما دوره های آموزشی غیر رایگان معمولاً از جهات مختلفی مفید هستند. از جمله اینکه به شما خط سیر و دید می دهند و شما را از سردرگمی محتواهای گوناگون و اساتید مختلف رها می کند. مزیت دیگری که دوره های غیررایگان دارند، به روحیه ما ایرانی ها و اصلا آدمی بر می گردد. ما وقتی برای چیزی پول می دهیم، بیشتر قدر آن را می دانیم.

من هم برای شروع کار از دوره های رایگان استفاده کردم اما پس از پرس و جوی زیاد، تصمیم گرفتم در یکی از این دوره ها شرکت کنم. قصد دارم چند تا از این دوره ها را به شما معرفی کنم.

1- دوره بازاریابی دیجیتال آقای عادل طالبی: این دوره به صورت ضبط شده از ابتدای سال 1399 شروع به ثبت نام دانشپذیران کرده و گفته می شود هم محتوای دوره های حضوری سازمان مدیریت صنعتی است. در این دوره 120 ساعته، به صورت هفتگی سمینارها و لایوهای پرسش و پاسخ برای برطرف کردن مشکلات دانش پذیران برگزار می شود. برای آشنایی بیشتر می توانید وبسایت این دوره را مشاهده کنید.

برای شما

2- دوره دیجیتال مارکتینگ متمم: وبسایت متمم یکی از سایت های با محتوای مفید و کاربردی است و محتواهای آن غالباً متن محور هستند. دوره دیجیتال مارکتینگ متمم هم جزو دوره های خوب است که با هزینه بسیار پایین قابل استفاده است. البته اگر به محتواهای متنی عادت دارند یا علاقه دارند.

2- دوره بازاریابی دیجیتال دهبان: این دوره به صورت کاملا آنلاین برگزار می شه و مثل کلاسهای دانشگاهی در یک پلتفرم آنلاین و سر زمان مشخص برگزار می شه. متاسفانه به دلیل اینکه سرعت اینترنت در همه جای کشور یکسان نیست و قطع و وصلی های گاه و بیگاه اینترنت، متاسفانه دانشپذیران دوره به رغم کیفیت بالای اساتید چندان راضی نیستند.

3- دوره بازاریابی دیجیتال مجتمع فنی تهران: در این دوره ابزارها ، مهارت ها و تکنیک های مؤثر Digital Marketing به صورت حضوری و مجازی به هنرجویان آموزش داده می شود که بنده چندان در جریان جزییات و نظرات دانشپذیران آن نیستم.

من از دوره عادل طالبی راضی هستم امیدوارم در مسیری که پیش رو دارید موفق و پیروز باشید.

نویسنده مطلب: عبداله محمدعلی پور

منبع مطلب

به فکر سرمایه‌گذاری هستی؟

با هر سطحی از دانش در سریع‌ترین زمان با آموزش گام به گام، سرمایه گذاری را تجربه کن. همین الان میتونی با لینک زیر ثبت نام کنی و ۱۰ درصد تخفیف در کارمزد معاملاتی داشته باشی

ثبت نام و دریافت جایزه
ممکن است شما بپسندید
نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.